Facebook Google+ Twitter

Licealista chciał "rozwalić" szkołę? Dostanie 15 tysięcy złotych odszkodowania

Były licealista Alan Szwajkowski, ma dostać odszkodowanie za dyskryminację w szkole. Dyrekcja szkoły nie komentuje wyroku, ale zapowiada odwołanie - pisze "Rzeczpospolita".

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Anaraga, GNU, CC3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lublin_dzielnica_wrotkow_szkola_podstawowa.jpg&filetimestamp=20090831191439

"Byłem obarczany odpowiedzialnością za próbę "rozwalenia" szkoły"Sprawa zaczęła się w 2008 roku, gdy Alan uczęszczał do LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie. Jedna z nauczycielek zapowiedziała obniżenie oceny z jej przedmiotu. Decyzję swą motywowała niską frekwencją uczniów. Po trzech nieobecnościach– także usprawiedliwionych– ocena miała być obniżona o stopień - czytamy na rp.pl.

Uczniowie byli zdegustowani. Sprawy nie zostawili bez echa. Zaczęły się protesty, liczne skargi do dyrekcji. Napisali nawet petycję do nauczycielki. "Obraziła się na nas, zagroziła odejściem na emeryturę" – opowiada "Rzeczpospolitej" ówczesny licealista.

Wraz ze zbliżającą się maturą, entuzjazm uczniów wygasał. Obawiali się oni konsekwencji. Jednak Alan walczył dalej. "Spotykałem się z niechęcią kolegów, zarzuty pod moim adresem wysuwała dyrekcja" – mówił licealista. W sprawę zaangażowało się kuratorium, skarga dotarła do MEN. W końcu Alan przeniósł się do szkoły społecznej i wniósł sprawę do sądu.

W pozwie Alan stwierdził, że w liceum doszło do "naruszenia jego godności, dobrego imienia oraz dyskryminacji". Domagał się zwrotu czesnego za naukę w szkole społecznej, do której musiał się przenieść- czytamy w "Rz".

Krzysztof Mirowski, dyrektor liceum, nie chce komentować wyroku, ale zapowiada, że będzie odwołanie. O decyzji sądu nie chce też rozmawiać nauczycielka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ktoś
  • ktoś
  • 18.04.2011 11:55

ja też. to była fatalna szkoła. a dyrektor chory psychicznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gwizdek
  • gwizdek
  • 18.04.2011 11:51

Dobre, dobre. Jestem za Alanem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.