Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2277 miejsce

Liceum im. Dąbrowskiego w Warszawie oblegane przez gimnazjalistów

Liceum Ogólnokształcące nr 37 im. Jarosława Dąbrowskiego wśród warszawskich gimnazjalistów cieszy się wyjątkowym wzięciem. Podczas tegorocznej rekrutacji zostanie tam przyjętych 210 uczniów. Tymczasem papiery złożyło 1295 młodych ludzi. 508 z nich wskazało "Dąbrowskiego" jako preferowaną szkołę.

Dobra lokalizacjaLO nr 37 im. Jarosława Dąbrowskiego / Fot. Kamila ŁazowskaSpytani przeze mnie gimnazjaliści mówią, że na ich decyzji zaważyły przede wszystkim dwie okoliczności: dobry dojazd do szkoły i dobre opinie na jej temat. Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego mieści się w ścisłym centrum stolicy, przy ulicy Świętokrzyskiej 1. Dzięki dobrym połączeniom komunikacyjnym jakie zapewniają metro, tramwaje i autobusy, do liceum mogą dojeżdżać uczniowie z całej Warszawy. Uczniowie mieszkający pod miastem też nie narzekają na dojazd, bo szkoła leży w sąsiedztwie dworców - Wschodniego i Centralnego.

Wymianyboisko popularnego LO / Fot. Kamila ŁazowskaTym, co zachęca do składania dokumentów jest też oferowana tu wymiana z młodzieżą ze szkół w Niemczech i we Włoszech. To dobra okazja do podniesienia swych umiejętności językowych, na co szkoła kładzie duży nacisk. Liceum Dąbrowskiego słynie ze skutecznej nauki języków obcych, szczególnie - niemieckiego, włoskiego i rosyjskiego, ale także angielskiego. Od lat absolwenci tego liceum trafiają na takie kierunki, jak germanistyka czy lingwistyka stosowana.

Inne plusyFakt, że duży odsetek absolwentów tej szkoły dostaje się na wyższe uczelnie, też wpływa na popularność szkoły. Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrowskiego zajmuje od wielu lat wysokie pozycje w rankingu "Perspektyw". W tym roku liceum zajęło miejsce 17. Bywało jednak, że plasowało się jako 8. szkoła w Warszawie. Wielu gimnazjalistów powiedziało mi ponadto, że słyszało o dobrej atmosferze panującej w szkole.

Opinie absolwentównowo wyremontowane boisko szkolne / Fot. Kamila ŁazowskaSama jestem absolwentką tego liceum. Zgadzam się z większością opinii dotyczących mojej, byłej szkoły. Rzeczywiście można się w niej nauczyć języków obcych i tak przygotować do matury, by dostać się na dobrą uczelnię. Brałam udział w jednej z wymian i było to bardzo ciekawe przeżycie. Dostałam się również na wymarzony kierunek studiów. Z drugiej strony sądzę jednak, że opinia o miłej atmosferze w szkole jest nieco przesadzona.

Mój pogląd podziela inna absolwentka tego liceum Paulina Korgul. Gdy spytałam, czy jej zdaniem ta szkoła jest przyjazna zareagowała śmiechem: – Moim zdaniem to liceum zbyt przereklamowane i nie rozumiem dlaczego tam wszyscy składają papiery... Poziom wcale nie jest taki wysoki. Prawda, że jest dużo języków obcych, ale zależy, na jakiego nauczyciela sie trafi. Moim zdaniem to liceum nie rożni się od innych niczym szczególnym. Nie można zbytnio się dogadać z nauczycielami, nie jest to szkoła pro-uczniowska – podsumowuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Klaudia Areta Kanigowska
 • Klaudia Areta Kanigowska
 • 23.09.2012 18:49

Witam. Jestem na profilu humanistycznym z filozofią. Osobiście nie zgadzam się z aż tak negatywnymi opiniami o szkole. Dojazd jest świetny. Poziom nauczania naprawdę wysoki. To nie jest szkoła prywatna więc nie ma, co liczyć na aż tak indywidualne podejście do uczniów. (Choć zdarzają się wyjątki.) Wszystko jest kwestią podejścia ucznia. Na moim profilu mam kilku naprawdę dobrych nauczycieli. Zwłaszcza jeśli chodzi o przedmioty rozszerzone. Trzeba się liczyć z tym, że jest to liceum ogólnokształcące więc nie można sądzić, że przedmioty, których uczymy się "na podstawie" można sobie odpuścić. Nie uważam też, że jest jedna klasa uczniów, wszyscy myślą podobnie i mają to samo podejście więc każdy może się odnaleźć w swoim gronie. Szkoła pomimo rosnącej liczby negatywnych opinii ma naprawdę sporo pozytywów. Jeśli chodzi o atmosferę jest naprawdę dobra zarówno między uczniami jak i w kwestii grona pedagogicznego i uczniów. Dąbrowski od kilku lat "jedzie na dobrej opinii" pomimo spadków w rankingu. Jednak właśnie tę opinię zawdzięcza surowym zasadom Pani wicedyrektor i dyrektora placówki(, o których już pewnie większość słyszała) i dużym wymaganiom wobec uczniów. Jednak im więcej będzie od nas wymagane w liceum i im więcej będziemy wymagali od siebie tym lepiej i łatwiej będzie nam na studiach, a mam nadzieje, że liceum im. Jarosława Dąbrowskiego przygotuje swoich uczniów do naprawdę dobrego startu zarówno na studia, jak i w przyszłe życie. Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć sie więcej, lub podyskutować ze mną na ten temat podaje moje gg-12209963.

Komentarz został ukrytyrozwiń
buahaha
 • buahaha
 • 18.02.2012 23:57

poziom, owszem, wysoki. Naprawdę niektórzy nauczyciele bardzo piłują. inni ... inni są "inni". Skończyłam prawie 5 lat temu, gdyby nie garstka (g a r s t k a ) fajnych koleżanek i jeden nauczyciel, nie miałabym stamtąd zbyt miłych wspomnień. wieczna musztra w imię tego zacnego liceum... mało przyjazne uczniom, przereklamowane. dobrze, że tylko 3 lata. na studiach można odetchnąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia12
 • Natalia12
 • 06.01.2012 23:32

Chodzę do 3 klasy gim. mieszkam po za Warszawą i zainteresowałam się tą szkołą ze względu na dobry dojazd jak powyżej jest napisane. Ale nie wiem nic po za tym, a chciała bym się dowiedzieć coś więcej o panującej tam atmosferze w śród uczniów, i pomiędzy uczniami i nauczycielami, a także jaki tam jest poziom nauczania i czy w ogóle opłaca mi się tam składać papiery ponieważ chce iść na profil humanistyczny?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Vicky- absolwentka
 • Vicky- absolwentka
 • 23.09.2011 00:30

To liceum to kompletna porażka. To prawda że to więzienie. Ucznia traktują jak zło konieczne. Zero indywidualnego podejścia. Horror. Ludzie idźcie gdzie indziej. Nie pakujcie się w to bagno!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja
 • ja
 • 02.06.2011 17:18

Nienawidzę tej budy. Skończyłam to 3 lata temu. Studia na UW to pestka, mam lepszą średnią niż w tym więzieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pogromca idiotow
 • pogromca idiotow
 • 22.05.2011 12:42

idioci jak to moze do licha lezec obok centralnego i wschodniego (pomysl zanim cos napiszesz, ok?!!!!) dziekuje, dobranoc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Pierwsze pióro już tuż tuż. Zaręczam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny porządny reportaż. Plusik. Dziwię się, że jeszcze pierwszego pióra nie otrzymałaś...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.