Facebook Google+ Twitter

Liceum przy Bednarskiej zostaje

Jeszcze przez trzy lata liceum przy Bednarskiej może funkcjonować w starym miejscu. O tyle Uniwersytet Warszawski przedłużył szkole okres wypowiedzenia.

Dyrekcja szkoły po kilkumiesięcznych negocjacjach zawarła z właścicielem budynku, Uniwersytetem Warszawskim, porozumienie dotyczące przedłużenia umowy użyczenia budynku. Władze uniwersytetu zgodziły się, by liceum pozostało w ich budynku przez kolejne trzy lata, zamiast jednego roku.

Wiadomość cieszy uczniów. - To dobrze, że możemy dokończyć edukację przy Bednarskiej - mówi Marcin, uczeń drugiej klasy. - Przeprowadzka tylko wprowadziłaby chaos.

Jednak zmiana budynku jest konieczna. Obecnie do szkoły może uczęszczać mało uczniów, gdyż nie ma dla nich miejsca. W budynku nie ma sali gimnastycznej, lekcje często muszą odbywać się w stołówce. Teraz dyrekcja ma szansę spokojnie wybrać odpowiednie miejsce dla licealistów.

Inne zdanie na temat porozumienia mają studenci UW. W miejscu liceum ma powstać nowy budynek Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. O tych planach mówi się od lat, a teraz studentom wydaje się, że znowu ich realizacja zostanie odłożona na nieokreśloną przyszłość.

- Zajęcia są prowadzone w małych salach, w których się nie mieścimy - mówi Ania, studentka dziennikarstwa. - Ostatnio salę komputerową przekształcono w pracownię fotograficzną, bo studenci ze specjalizacji foto do tej pory jej nie mieli, ale sala komputerowa też jest potrzebna. Chcemy studiować na uczelni XXI wieku, nowy budynek się nam należy.

- Mimo przedłużenia z liceum umowy użyczenia budynku, UW przystąpi do realizacji planowanych działań - uspokaja Anna Korzekwa, rzecznik UW.

Dyrekcja szkoły zaakceptowała wszystkie warunki stawiane przez uniwersytet: zacznie płacić najemcy czynsz - do tej pory pokrywała tylko koszty utrzymania budynku i zgodzi się na rozpoczęcie prac remontowych oraz budowlanych.

- W lipcu podpisaliśmy umowę z pracownią architektoniczną - informuje Korzekwa. - 24 miesiące od tej daty na boisku szkoły ma powstać nowy budynek z salami wykładowymi i ćwiczeniowymi. Do samego budynku szkoły - poźnoklasycystycznego gmachu - ekipa remontowa wejdzie za rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.