Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20800 miejsce

Licytacja obrazu Wiesława Dymnego wspomoże fundację Anny Dymnej

Anonimowa osoba zgłosiła na aukcję malarstwa obraz Wiesława Dymnego, nieżyjącego pierwszego męża Anny Dymnej. Zgodnie z intencją ofiarodawcy, dochód z aukcji zasili założoną przez aktorkę fundację "Mimo Wszystko".

Anna Dymna z nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego / Fot. Kancelaria Prezydenta RP, GNU, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anna_Dymna_01.jpg?uselang=pl Obraz Wiesława Dymnego przedstawia martwą naturę. Namalowany został prawdopodobnie w latach 50. Autor obrazu był wtedy studentem krakowskiego ASP. Anonimowy darczyńca zgłosił go kilka tygodni temu na aukcję z prośbą, aby dochód z jego sprzedaży został przekazany Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko".

Zgodnie zaś z życzeniem aktorki pieniądze zasilą budowę Ośrodka Wczasowego-Rehabilitacyjnego "Spotkajmy się" w nadmorskim Lubiatowie. Będzie to miejsce wypoczynku dla tych osób niepełnosprawnych, które nie mogą sobie pozwolić na wyjazd poza miejsce zamieszkania. Będzie tam również prowadzona rehabilitacja.

Czytaj też: Anna Dymna dogadała się z wojskiem. W Lubiatowie powstanie ośrodek dla niepełnosprawnych

"Znam wielu chorych i niepełnosprawnych , którzy nigdy nie widzieli morza. To właśnie dla nich buduję to miejsce. Myślę, że w tym dziewiczym lesie, blisko najpiękniejszych polskich plaż, uda im się znów pokochać życie i zrozumieć, że również dla nich może ono być jeszcze szczęśliwe" - napisała Anna Dymna w liście na temat licytacji.

Organizatorem aukcji malarstwa, podczas której zlicytowany zostanie obraz Wiesława Dymnego, jest Dom Aukcyjny Polswiss Art. Aukcja odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 19:00 w hotelu Sheraton przy ul. Bolesława Prusa 2 w Warszawie. Wstęp wolny.

Czytaj też: "Mimo Wszystko" Anny Dymnej i "Dżem" dla Marka Wańka

"Takie gesty są dla mnie prawdziwym skarbem. Dają mi siłę, radość i wiarę, że warto, że można, że się uda! Zajmujemy się przecież w fundacji bardzo trudnymi problemami i tylko dzięki życzliwości oraz hojności dobrych ludzi możemy pomagać tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują" - w cytowanym liście dodała Anna Dymna.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.