Facebook Google+ Twitter

Licytacja pamiątek Marcinkiewicza z okresu premierowania

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-08-30 08:42

269 przedmiotów otrzymanych przez Kazimierza Marcinkiewicza w trakcie pełnienia funkcji premiera oraz książki wydawnictw Pascal i Wydawnictwa Literackiego trafią na charytatywną aukcję prowadzoną przez Caritas.

Już jutro rusza trzecia tura akcji programu "Skrzydła". Całkowity dochód ze sprzedaży kolekcjonerskich gratek zostanie przekazany na pomoc najbiedniejszym dzieciom.

Zebrane dotychczas pieniądze umożliwiły zakup materiałów szkolnych i odzieży, sfinansowanie posiłków w szkołach oraz pokrycie kosztów dojazdów do szkół i korepetycji dla 840 dzieci. Na pomoc czeka jednak ponad 3,2 tys. dzieci.

Kula Swarovskiego otrzymana przez Premiera z okazji przewodnictwa Austrii w UE. Kula Swarovskiego otrzymana przez Premiera z okazji przewodnictwa Austrii w UE. Na aukcji znajdą się książki, albumy z fotografiami, płyty z muzyką, statuetki, medale, ordery, obrazy oraz przedmioty dekoracyjne. – To bardzo różne przedmioty, które premier dostawał miedzy innymi od zagranicznych delegacji. Będziemy je wystawiać w kilku partiach – mówi Katarzyna Sekuła z Caritasu.

Inspiracją powstania Programu Skrzydła jest przesłanie Jana Pawła II, wygłoszone podczas ostatniej pielgrzymki do Polski: „Potrzeba "wyobraźni miłosierdzia", aby przyjść z pomocą dziecku zaniedbanemu duchowo i materialnie; aby nie odwracać się od chłopca czy dziewczyny".

Statuetka PZPN wydana z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, Niemcy 2006. Zdjęcia APPAukcja organizowana jest wspólnie z serwisem aukcyjnym Allegro, który całość prowizji przekaże na program "Skrzydła". Licytacji prowadzona będzie pod adresem www.caritas.allegro.pl jutro od godziny 18.

OK (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.