Facebook Google+ Twitter

Licytacyjne atrakcje WOŚP w Lubuskiem

Mycie okien przez panią wiceprezydent Zielonej Góry, wykupienie największego krasnala na świecie czy zostanie żołnierzem elitarnej jednostki wojskowej – to niektóre atrakcje, które czekają na uczestników XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak, prezes WOŚP. / Fot. PAP- Gramy z pompą! - nawołuje szef XX jubileuszowego finału orkiestry, Jurek Owsiak na internetowej stronie WOŚP. Deklaruje jeszcze: - Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko! Czyli w tym roku gramy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet z ciężarnych z cukrzycą.

Pierwszy finał Orkiestry odbył się 3 stycznia 1993 r. i zakończył się uzbieraną kwotą 1.535.440,68 dolarów. W roku ubiegłym, w którym zbierano datki na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi – kwota wywindowała się na 47.248.415,05 złotych.

- Swoją działalność zaczynaliśmy od ratowania życia noworodków chorych na serce – przypomina Owsiak. - Po 20 latach nadal priorytetem w naszych działaniach jest noworodek.

W Zielonej Górze scena Orkiestry, jak co roku stanie na parkingu obok Centrum Biznesu, kultowego już gmachu byłego KW PZPR. Oprócz przewidzianych koncertów zespołów, pokazów artystycznych, towarzyszyć imprezie będzie, tradycyjnie, licytacja zaoferowanych przez darczyńców gadżetów, począwszy od klubu żużlowego Falubazu, skończywszy zaś na desce ze sceny 17. Przystanku Woodstock.

- Ale wielką atrakcją powinna być licytacja mycia okien przez wiceprezydent miasta Wiolettę Harężak – mówi rzecznik zielonogórskiego sztabu Olga Raczyńska. - Pani prezydent ponadto wraz z 300 wolontariuszami będzie kwestować. W roku ubiegłym uzbieraliśmy ponad 140 tys.

Natomiast w Nowej Soli będzie można wylicytować największego na świecie krasnala Solusia. Niestety, nabywca będzie miał go na własność tylko w czasie finału Orkiestry. Potem otrzyma stosowny certyfikat własności oraz 24-centymetrową figurkę Solusia. Krasnal w rzeczywistości ma 5 metrów i 41 cm wysokości (rekord Guinnesa z 2009 r.) i zamieszkuje w nowosolskim Parku Krasnala.

Na jeden dzień również można zostać żołnierzem elitarnej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza. Zwycięzcę licytacji czeka szkolenie bojowe razem z weteranami misji wojskowych w Iraku i w Afganistanie, a także desant z transportera Rosomak. Tu też będzie można wylicytować... oryginalny, tradycyjny strój afgański, podarowany przez żegnającego się już z jednostką dowódcę gen.bryg. Sławomira Wojciechowskiego.

Z kolei burmistrz Kostrzyna n/O przekaże na licytację klucz od bram miasta, który upoważni właściciela do spotkań z nim o dowolnie wybranej porze. Jego kolega ze Szprotawy, burmistrz Józef Rubacha odda na jeden dzień swój fotel do rządzenia miastem i gminą.

W Gorzowie będzie można wylicytować pióro prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i krawat premiera Donalda Tuska.

W mojej gminie, gdzie finał Orkiestry usytuowany został na zamku w Kożuchowie, oprócz występów artystycznych lokalnych zespołów, pokazów mody i sztuk walk wschodnich, wszyscy uczestnicy poczęstowani zostaną wojskową grochówką. W licytacji można będzie wygrać występ koncertowy zespołu „Za Fcześnie Fstałem” na dowolną prywatną imprezę.

W Lubuskiem na ulice miasteczek i miast wolontariusze wyjdą w niedzielę, 8 stycznia w charakterystycznych białych koszulkach z wielkim czerwonym sercem – logo Orkiestry.

Natomiast dziś, w sobotę,
już od południa będą mogli odbierać od sztabów puszki do kwestowania, identyfikatory i właśnie owe „organizacyjne” koszulki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Adam
  • Adam
  • 08.01.2012 18:18

Internetowe Sondaże - http://www.podane.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.