Facebook Google+ Twitter

Liczba ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech może jeszcze wzrosnąć

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-11 21:24

Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Abruzji we Włoszech, która wynosi w tej chwili 293, może jeszcze wzrosnąć. Zmalały natomiast niemal do zera szanse znalezienie żywych. Od wstrząsu, który w nocy z niedzieli na poniedziałek nawiedził środkowe Włochy, wydobyto spod gruzów 150 osób, ratownicy obawiają się jednak, że nie będzie ich więcej.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych poszukiwania zakończą się dopiero jutro. Jednak ratownicy nie widzą w tym momencie możliwości, by ktokolwiek, kto znalazł się pod gruzami, mógł przeżyć. Dlatego dziś rozpoczęto drugą fazę: skrupulatne kontrole stabilności domów w L'Aquili, która od kilku dni jest wymarłym miastem. Nie będzie to proste, ponieważ synoptycy zapowiadają falę opadów, geologowie zaś nie kryją obaw, że tzw. wstrząsy wtórne, których odnotowano już ponad tysiąc, mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy.

W takiej atmosferze Abruzja szykuje się do Wielkanocy. Region jest odcięty od reszty kraju, wpuszczani będą tam jedynie krewni stałych mieszkańców; wszystkim innym władze radzą, by nie wybierali się do L'Aquili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.