Facebook Google+ Twitter

Liczba zaginionych w Kolonii wzrosła do dziewięciu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-03 19:47

Do dziewięciu wzrosła liczba osób poszukiwanych w wyniku zawalenia Miejskiego Archiwum Historycznego w Kolonii. Służby ratownicze próbują odnaleźć je w gruzach siedziby archiwum oraz dwóch innych zawalonych przyległych budynkach.

Wcześniej policja i straż pożarna informowały o jednej lekko rannej osobie i dwóch poszukiwanych. Według najnowszych doniesień, w momencie katastrofy ludzie mogli znajdować się również w sali gier w budynku przyległym do archiwum, który również uległ poważnemu uszkodzeniu.

Zaginionych poszukują ratownicy Czerwonego Krzyża ze specjalnie szkolonymi psami. Jak powiedział dyrektor straży pożarnej w Kolonii, pracownikom i użytkownikom archiwum udało się w porę opuścić budynek.

Przyczyny katastrofy nie są wciąż znane. Były dyrektor jednego z działów archiwum powiedział, że już latem ubiegłego roku informował zarząd placówki i władze miasta o niepokojących rysach na ścianach w piwnicach gmachu.

Na razie nie wiadomo, czy zniszczeniu uległy przechowywane w archiwum dokumenty, wśród których są m.in. bezcenne manuskrypty i listy niemieckiego pisarza, laureata Nagrody Nobla Heinricha Bölla. Kolońskie zbiory należą do największych i najcenniejszych w Niemczech.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.