Facebook Google+ Twitter

"Liczby Charona" – kryminalna łamigłówka Krajewskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-14 22:30

Kolejny kryminał Marka Krajewskiego to już trzecia książka, której głównym bohaterem jest Edward Popielski. We Lwowie dochodzi do tajemniczych zbrodni, a jedynym sposobem na znalezienie sprawcy jest matematyczne równanie.

Jest rok 1929. Komisarz Edward Popielski podejmuje się ważnego zadania – chce znaleźć tajemniczego mordercę, aby w ten sposób odbudować swój autorytet po utracie pracy w policji. Sprawa okazuje się jednak bardzo skomplikowana. Jedynym sposobem na rozwikłanie kryminalnej zagadki jest rozwiązanie matematycznego równania. Mają to umożliwić tajemnicze kody w języku hebrajskim, jakie morderca pozostawił na ciałach ofiar. Matematyczna wiedza Popielskiego zdecydowanie ułatwia zadanie. Pojawiają się jednak kolejne przesłanki, tajemnicze mankamenty, niuanse, skomplikowane łamigłówki i… uczucie. Miłość do Renaty Sperling nie ułatwia rozwiązania zagadki. Jest równie zawikłana, jak matematyczne równanie, z którym postanowił zmierzyć się komisarz. A w jaki sposób zmierzy się z uczuciem do pięknej Żydówki?

Autor kryminału w doskonały sposób przedstawia realia końca lat 20. Okres międzywojenny, Lwów i tajemnicze zakątki miasta okazały się wyjątkowym tłem do opisywanych wydarzeń. Brutalne morderstwa, namiętny romans, mroczne ulice, a wśród nich zagadkowa postać czterdziestoletniego komisarza o skomplikowanej przeszłości i równie niepewnej przyszłości. Język wzbogacony elementami gwary lwowskiej pozwala czytelnikowi łatwiej odnaleźć się w tamtejszej rzeczywistości.

Treść wydawać się może nieco zawiła poprzez wprowadzenie wątku matematycznych równań i hebrajskich zagadek. Jednak właśnie dzięki tym zabiegom autora książka nie jest banalna. Kryminał Krajewskiego pobudza zmysły i doskonale rozwija wyobraźnię. Bogata fabuła, intrygujące wątki i dynamiczna akcja z pewnością zachęcają do lektury.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.
(Anna Ciach)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.