Facebook Google+ Twitter

Liczysz na całą przysługującą ulgę za internet za 2010 rok?

Jeśli chcesz odliczyć od podatku cały rok 2010 za korzystanie z usług internetowych w miejscu zamieszkania, twoja faktura za grudzień 2010 musi być datowana na grudzień bieżącego roku.

 / Fot. GNU Licencja Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:IMac.jpg&filetimestamp=20081104131244Jeśli faktura za grudzień 2010 roku zostanie wystawiona w styczniu 2011 roku, to dla Urzędu Skarbowego nie będzie miała ona znaczenia, nawet jeśli zostanie opłacona z wyprzedzeniem w grudniu 2010 roku. Zatem nie będzie można jej odliczyć od podatku dochodowego za 2010 rok.

Ulga za internet w bieżącym roku podatkowym przysługuje każdemu, kto korzysta z niego w miejscu zamieszkania. Nie ma w tej kwestii znaczenia status mieszkania, czy jest ono własnościowe czy wynajmowane. Faktura musi być wystawiona na nazwisko osoby chcącej skorzystać z ulgi za używanie internetu, a jest z czego skorzystać, bowiem za 2010 rok możemy odliczyć aż do 760 złotych.

W 2011 roku zmienią się zasady korzystania z ulg za internet tylko o tyle, że nie będziemy już musieli zbierać faktur za korzystanie z sieci. Wystarczy, że będziemy posiadali istotne dla Urzędu Skarbowego jakiekolwiek inne dowody na korzystanie z internetu czyli np. rachunki, paragony i bankowe potwierdzenia przelewów, co ściśle wiąże się także z tym, że będziemy mogli za 2011 rok skorzystać z ulgi za korzystanie z internetu poza miejscem zamieszkania.

Źródła:Jak skorzystać z ulgi internetowej
Jak skorzystać z ulgi za internet za 2010 rok?
Ulgi podatkowe w 2011 roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.