Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31568 miejsce

"Lider". Film o Kaczyńskim. Prezes PiS cytuje "Testament" Słowackiego

26 września w warszawskim kinie wyświetlono film "Lider" o Jarosławie Kaczyńskim. Prezes PiS opowiada w nim o zmarłym bracie, katastrofie smoleńskiej, a także... recytuje "Testament mój" Juliusza Słowackiego.

Sonda

Obejrzysz film o Jarosławie Kaczyńskim?

 / Fot. PAP/Paweł KulaNa początku filmu Jarosław Kaczyński recytuje fragment wiersza Juliusza Słowackiego: "Niech żywi nie tracą nadziei, i przed narodem niosą oświaty kaganiec, a kiedy trzeba na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec".

Czytaj także: Kaczyński: tracimy tylko 2 proc. do PO. "To może być manipulacja"

W tle widać stół, na którym rozrzucono stare fotografie braci bliźniaków. Prezes PiS opowiada o swoim dzieciństwie, o dorastaniu w powojennej Warszawie, opisując jedno ze zdjęć. Następnie pojawiają się nawiązania do katastrofy smoleńskiej: widzimy, jak Jarosław Kaczyński całuje sarkofag Marii i Lecha Kaczyńskich, później opowiada, co czuł, gdy dowiedział się o wypadku prezydenckiego tupolewa. "Wiedziałem, że zginął mój brat, jakoś nie miałem nadziei, że to jest inaczej, a z drugiej strony wiedziałem, że tak między życiem a śmiercią jest moja mama i chciałem ją koniecznie uratować" - mówi.

Jak podaje Onet, w dalszej części "Lidera" o prezesie PiS wypowiadają się różne osoby, m.in.: / Fot. PAP/Paweł Kula Bronisław Wildstein, Adam Lipiński, Marta Kaczyńska, profesor Jadwiga Staniszkis, Antoni Macierewicz. Lipiński twierdzi, że Kaczyński jest bardzo surowy, wymagający, ale "niesamowicie lojalny wobec ludzi, których dobrze poznał i którzy się sprawdzili w momentach przełomowych czy kryzysowych". Macierewicz twierdzi, że Jarosław Kaczyński ma duszę wojownika, a profesor Jadwiga Staniszkis, że jest "urodzonym fighterem". Bronisław Wildstein twierdzi, że prezes PiS jest tym, który zakończy panowanie establishmentu i odbierze elitom III RP wszystkie przywileje.

Czytaj także: Kaczyński i Tusk zgodni: Nie ma warunków do obniżenia podatków

20-minutowy film będzie dołączony do książki "Polska naszych marzeń" autorstwa Jarosława Kaczyńskiego.

Czytelnicy Wiadomości24 polecają na Facebooku:
Rozwiązanie konkursu na wakacyjny przewodnik. Kto wygrał drukarkę?
Lotto. Szóstka nie padła. We wtorek rekordowa kumulacja 50 milionów
Inauguracja Szlaku Matki Ewy w Bytomiu - Miechowicach
Koncert zespołu Chemia w lubelskim Klubie Graffiti. Fotorelacja
Nowa Prawica Korwin-Mikkego: premier Tusk niczym Gierek i Gomułka



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

jk
  • jk
  • 03.10.2011 21:12

//WYNIKI WYBORÓW PIS-48% ,PO-24% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,Poliglup-0,8,pozostałe po 0,2% ...- Postradali rozum?-,bartek,sikor, Poligłup,kuzik, ...-wtyka,zdrajca,kłamca,hipokryta,cynik,...?-plot kują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.
Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.
Studenci-czy postradali rozum? Dziękujemy premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ALE W TAK KRÓTKIM CZASIE ZADŁUŻYŁ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ POMIMO,ŻE PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.
W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. W PO ćpają?
DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?(tym się nie zajmują,a głównie opluwaniem J.KACZYŃskiego i głównie wyborców PIS)- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Rostowski ZDEZERTEROWAŁ-wystraszył się prof. Z.GILOWSKIEJ. DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy? premier i PObolszewia? dalej będą? :
dzielić POLAKÓW?,opluwać większość POLAKÓW?,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM?(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?,wyrażać : PYCHĘ,INSYNUACJE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HIPOKRYZJĘ,BŁAZENADĘ ,MATACZENIE,PLOTKI,KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą:wojną,polityczną ZEMSTĄ, ... -czy POligłupowi ODBIŁO ????
Nie głosujmy WSZYSCY na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) .KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kołysanka
  • Kołysanka
  • 30.09.2011 16:15

Nie !!! Tak nie było !!!
Pan Bóg spowodował , że brat i bratowa Jarosława Kaczyńskiego zamiast zlecieć na Ziemię WZLECIELI PROSTO DO NIEBA .
Na Ziemię spadły tylko szczątki a w rzeczywistości to dalej żyją i z OBŁOKÓW NIEBIESKICH Jarusia K .utulają do snu .
Daj Boże do snu wiecznego !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Archiwista
  • Archiwista
  • 30.09.2011 16:12

• Archiwista2011-09-27 08:23
Niech wreszcie Jarosław Kaczyński nie pierd*ol* i WRESZCIE UJAWNI PRAWDĘ O RODZINIE SWEGO OJCA( Rajmunda) I SWEJ MATKI (Jadwigi) !!!

Czas najwyższy aby Polacy się dowiedzieli :KIM SĄ KACZYŃSCY .
Niech wreszcie zostaną odtajnione i UJAWNIONE WSZYSTKIE DANE O TYM ;JAK ZDOBYŁA(wyłudziła ) RODZINA Kaczyńskiego Jarosława Kaczyńskiego polskie obywatelstwo i dlaczego figuruje teraz pod nazwiskiem Kaczyńscy a nie Kalkstein !!!
Twierdzę , że Jarosław Kaczyński jest tylko i wyłącznie naszym obywatelem i to tym co wciąż nam Polsce szkodzi a nas prawdziwych Polaków ma w głębokiej pogardzie !!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypis
  • antypis
  • 28.09.2011 21:09

WYBORCO !!!! zadaj sobie proste pytania
- Czy chcesz powrotu IV RP ?
-Czy chcesz w rządzie Fotygę, Ziobrę,Macierewicza, Kempę ?
-Czy chcesz aby przypadek Barbary Blidy powtarzał się systematycznie ?
-Czy chcesz żeby pijani posłowie rozbijali wózki golfowe na Cyprze ?
-Czy chcesz żeby pijana posłanka coś tam, coś tam - bełkotała w restauracji sejmowej ?
-Czy chcesz żeby wybitni lekarze byli bezpodstawnie aresztowani a ich pacjenci nie dożywali do zabiegów? Uważaj wśród ofiar możesz być i TY lub Twoja rodzina
-Czy chcesz być inwigilowany i podsłuchiwany ?
-Czy chcesz żeby z Twoich podatków płacono odszkodowania za bezpodstawne oskarżenia ?
-Czy chcesz żeby posłanka były vice minister sprawiedliwości poręczała za bandytę stadionowego ?
-Czy akceptujesz bandytów stadionowych jako zbrojne ramie PiS ?
-Czy chcesz żeby hordy bandytów stadionowych terroryzowały nasze miasta ?
-Czy uznajesz kiboli za bohaterów narodowych ?
-Czy chcesz żeby policjanci musieli odwozić zachlanych polityków 100 km do domu (Siedlce dwoje zgineło) ?
-Czy chcesz żeby Kamiński wrócił do CBA ?
-Czy chcesz żyć w państwie terroru?
-Czy chcesz aby premierem został mały szczerbaty człowieczek ?
Jeżeli na powyższe pytania odpowiesz twierdząco to wybór masz prosty . Jeżeli jesteś PRZECIWNY - 9 października odeślij ich na śmietnik polityczny

Komentarz został ukrytyrozwiń

@zx jesteś niekonsekwentnym minimalistą. Raz piszesz 41%, innym razem 43%, teraz 44%. Napisz 76% - to o wiele ładniej wygląda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@zx
Pod innym tekstem wkleiłeś to samo jako jako dwie inne literki...
Źenada to zdecydowanie zbyt słabe określenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
  • zx
  • 27.09.2011 23:08

+ WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2% ...- Postradali rozum?-Kuzik,bartek,...-wtyka,zdrajcy,kłamcy,hipokryci,cynicy,...?-plotkują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.-Studenci-czy postradali rozum?- dziękujemy już premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ale ZDĄŻYŁ ZADŁUŻYĆ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ pomimo,że PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła ,
prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich. TYLKO J.KACZYŃSKI i PIS mogą URATOWAĆ POLAKÓW przed TRAGEDIĄ jaką gotuje nam Tusk i jego rząd.ANIOŁKI-SUPER KANDYDATKI!!! PIS!!!,a MEDIA? jak za stanu wojennego?-reżim jak za póżnego jaruzelskiego.TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-co będzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU. .PJN może zmądrzeje jak znajdzie sę poza sejmem jak JUREK.Doskonała KONFERECJA PROGRAMOWA PIS :Hofmana i eroposła OBNAŻAJĄCA KŁAMSTWA:Tuska,Sikorskiego,erodeputowanych PO,... .czytamy w "DGP", pieniądze z miejskich spółek miały trafiać do byłego prezydenta miasta P.Kruczkowskiego oraz zasilać konta komitetów wyborczych posłanki Mrzygłockiej, senatora Romana Ludwiczuka oraz byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirek k
  • mirek k
  • 27.09.2011 21:04

same cymbaly kwadratowe pisza na tej stronie same slawy dziennikarskie ,jest jadzia, lewy grzesiu ,no mowie wam same slawy do kwadratu.
coz cymbaly tak maja ze chodza parami...

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
  • internauta
  • 27.09.2011 15:30

Lider , w to mogą uwierzyć jego aniołki .Kto zna Kaczyńskiego dłużej wie co to za ptica.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 27.09.2011 15:17

Kaczyński przypomina mi dyktatora , którego trzeba wielbić . Widać na zdjęciu wiernych żołnierzy . Najlepszy jest ten NAJMŁODSZY [ na fotce] ,któremu film nie przypadł do gustu.......i ZASNĄŁ........!