Liderzy zagrają w Katowicach

• Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-09-07 12:41

Bardzo ciekawie zapowiada się najbliższy weekend dla katowickich kibiców piłki nożnej. Najpierw w sobotę Rozwój zagra na własnym boisku z liderem III ligi Rakowem Częstochowa, a dzień później GKS zmierzy się na Bukowej z Wisłą Płock.

W meczu z Piastem Gliwice piłkarze GKS Katowice (czarne spodenki) po raz kolejny nie potrafili zdobyć gola. / Fot. Mikołaj SuchanGKS przegrał w poniedziałek w Gliwicach z Piastem 0:2, dlatego spotkanie z Wisłą będzie dla katowiczan szczególnie istotne. Jeśli chcą utrzymać miejsce w górnej połowie tabeli, nie mogą przegrać. Mecz z Piastem był drugim z kolei, w którym GKS nie zdobył bramki. W składzie "Gieksy" zabrakło kontuzjowanego Sebastiana Gielzy. W wyjściowej jedenastce pojawił się Piotr Nikodem, którego kwadrans przed końcem zmienił Krzysztof Kaliciak. Więcej nominalnych napastników w składzie GKS-u już się nie znalazło, a obok Nikodema od pierwszej minuty zagrał Hubert Jaromin, który zwykle występuje w drugiej linii.

Kluczowa dla losów spotkania okazał się początek drugiej połowy. Niespełna 5 minut po rozpoczęciu tej części gry czerwoną kartką za atak na nogi rywala został ukarany Tomasz Prasnal. GKS bronił się w dziesiątkę i był bliski wywalczenia remisu. Jednak w końcówce gospodarze zdobyli dwa gole.

Na razie katowiczanie mają 11 pkt., które zdobyli w 8 meczach. Daje im to 8. miejsce w tabeli. Najbliższy rywal jest jednym z kandydatów do awansu. W dotychczasowych 8. meczach Wisła pięć razy wygrała, dwa spotkania zremisowała, a jedno przegrała. Stało się to jednak zaraz na początku sezonu, kiedy lepsza od płockiej jedenastki okazała się Polonia Warszawa, która wygrała 4:0. Później Wisła pokonała 2:0 Odrę Opole, 2:1 Motor Lublin, zremisowała 2:2 z Lechią Gdańsk, 1:1 z Wartą Poznań i wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:2. Potem płocczanie dostali walkowera za nierozegrany mecz z Pelikanem Łowicz, a w ostatniej kolejce pokonali 1:0 Kmitę Zabierzów. Zwyciestwo nie przyszło im jednak łatwo, bo gola zdobyli dopiero w 89. minucie. W tabeli II ligi Wisła ma 17 pkt., czyli tyle, ile lider Znicz Pruszków.

Mecz na stadionie przy ul. Bukowej odbędzie się w niedzielę o godz. 14.40.

W ostatniej kolejce Rozwój przegrał na wyjeździe z MKS Kluczbork 0:1. Od początku sezonu drużyna prezentuje bardzo słabą skuteczność. W 5 meczach katowiczanie strzelili tylko trzy gole. Tyle samo też stracili. Z kolei Raków radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Drużyna z Częstochowy wygrała cztery mecze, a jeden zremisowała. Szczególnie efektownie Raków rozpoczął sezon. W pierwszej kolejce rozbił beniaminka Orła Ząbkowice aż 5:0. Później częstochowianie wygrali 1:0 z Chrobrym Głogów, zremisowali z GKP Gorzów 1:1, zwycieżyli 4:0 Pogoń Świebodzin, a w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Skalnika Gracze 2:0. Sobotni mecz na stadionie przy ul. Zgody rozpocznie się o godz. 16.30.