Facebook Google+ Twitter

Lidia Kopania jedzie na Eurowizję

Poznaliśmy polskiego reprezentanta na 54. Konkurs Piosenki Eurowizji w Moskwie. Jest nim Lidia Kopania.

Sonda

Co osiągnie Lidia Kopania w Moskwie?

Polska kandydatka na festiwal Eurowizji. / Fot. Leszek Szymański, PAPFinał preselekcji za nami! W koncercie "Piosenka dla Europy" w Warszawie wystąpiło w ramach konkursu 10 artystów. Byli to: Stachursky, Det Betales, Man Meadow, Dali, Ira, M. Boccino & O. Szwed, Tigrita Project, Renton, Lidia Kopania.

Jak mówi przysłowie: ostatni będą pierwszymi. W koncercie "Piosenka dla Europy", czyli w naszych krajowych eliminacjach do konkursu, zwyciężyła Lidia Kopania, która piosenką pt. "I Don't Wanna Leave" zamknęła część konkursową koncertu.

Zdobyła 2. miejsce w głosowaniu jury (czteroosobowe jury najwięcej głosów oddało na zespół Renton) i 1. miejsce w głosowaniu telewidzów, co w sumie dało jej pierwszą pozycję w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizja 2009.

Lidia Kopania weźmie udział w półfinale 54. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Moskwie.
Pierwszy półfinał zaplanowano na 12 maja, drugi na 14 maja. 30 stycznia 2009 roku odbyło się losowanie półfinałów. Polska trafiła do drugiego półfinału i zaprezentuje się 14 maja.

Oto teledysk do zwycięskiego utworu: YouTube

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szkoda tylko, że te sąsiedzkie układy omijają Polskę bo pomyślmy sobie jakie byłyby Nasze szanse na wygraną gdyby z ust niemieckich, czeskich, słowackich, litewskich, łotewskich, estońskich, rosyjskich, ukraińskich jurorów usłyszeć "Poland - twelve points".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lidia Kopania nie śpiewa tanecznych kawałków jak Rusłana, które same porywają nogi, ale jej piekny głos, jak Edyty Górniak może zrobić wrażenie. W swoim rertuarze ma wiele pięknych refleksyjnych utworów. Na koncercie Eurowizji po raz kolejny w tym roku staną w szranki talent- piękny głos i komercyjne szopki. Głosy ekspertów muzycznych zostaną zakrzyczane przez sąsiedzkie układy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę po sondzie, że na razie sceptycyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.