Facebook Google+ Twitter

Lidia Kopania jedzie na Eurowizję

Poznaliśmy polskiego reprezentanta na 54. Konkurs Piosenki Eurowizji w Moskwie. Jest nim Lidia Kopania.

Sonda

Co osiągnie Lidia Kopania w Moskwie?

Polska kandydatka na festiwal Eurowizji. / Fot. Leszek Szymański, PAPFinał preselekcji za nami! W koncercie "Piosenka dla Europy" w Warszawie wystąpiło w ramach konkursu 10 artystów. Byli to: Stachursky, Det Betales, Man Meadow, Dali, Ira, M. Boccino & O. Szwed, Tigrita Project, Renton, Lidia Kopania.

Jak mówi przysłowie: ostatni będą pierwszymi. W koncercie "Piosenka dla Europy", czyli w naszych krajowych eliminacjach do konkursu, zwyciężyła Lidia Kopania, która piosenką pt. "I Don't Wanna Leave" zamknęła część konkursową koncertu.

Zdobyła 2. miejsce w głosowaniu jury (czteroosobowe jury najwięcej głosów oddało na zespół Renton) i 1. miejsce w głosowaniu telewidzów, co w sumie dało jej pierwszą pozycję w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizja 2009.

Lidia Kopania weźmie udział w półfinale 54. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Moskwie.
Pierwszy półfinał zaplanowano na 12 maja, drugi na 14 maja. 30 stycznia 2009 roku odbyło się losowanie półfinałów. Polska trafiła do drugiego półfinału i zaprezentuje się 14 maja.

Oto teledysk do zwycięskiego utworu: YouTube

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szkoda tylko, że te sąsiedzkie układy omijają Polskę bo pomyślmy sobie jakie byłyby Nasze szanse na wygraną gdyby z ust niemieckich, czeskich, słowackich, litewskich, łotewskich, estońskich, rosyjskich, ukraińskich jurorów usłyszeć "Poland - twelve points".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lidia Kopania nie śpiewa tanecznych kawałków jak Rusłana, które same porywają nogi, ale jej piekny głos, jak Edyty Górniak może zrobić wrażenie. W swoim rertuarze ma wiele pięknych refleksyjnych utworów. Na koncercie Eurowizji po raz kolejny w tym roku staną w szranki talent- piękny głos i komercyjne szopki. Głosy ekspertów muzycznych zostaną zakrzyczane przez sąsiedzkie układy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę po sondzie, że na razie sceptycyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.