Facebook Google+ Twitter

Lidia Staroń nie ma zamiaru się tłumaczyć

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-18 18:44

Posłanka PO Lidia Staroń przed wejściem na prezydium klubu, na którym ważą się losy jej członkostwa w partii - podkreślała, że nie będzie się tłumaczyć. Stoją za mną dokumenty i fakty - dodała.

Posłanka przyznała, że pracowała nad nowelizacją ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ale w żadnym artykule ta ustawa nie dotyczyła jej prywatnej sytuacji. Dodała, że była właścicielką własnościowego prawa do lokalu od 2000 roku. Natomiast ustawa, która weszła w życie w 2001 roku dawała nie tylko jej ale i milionom obywateli prawo utworzenia odrębnej własności - podkreśliła. Zaznaczyła także, że 749 złotych, o której pisała "Rzeczpospolita" to nie był wykup gruntu, tylko opłaty notarialne. Takie płacą wszyscy członkowie spółdzielni w naszym kraju podpisując akty notarialne - dodała Lidia Staroń. Według posłanki jej sytuacja ani materialna ani majątkowa się nie zmieniła, bo nie jest ona właścicielką gruntu tylko nadal użytkownikiem wieczystym.

O sprawie napisała "Rzeczpospolita". Według dziennika dzięki znowelizowanej ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych posłanka uwłaszczyła wart kilkaset tysięcy złotych lokal usługowy na gruncie - za jedyne 749 złotych. Lidia Staroń uważa tymczasem, że artykuł narusza jej dobre imię i zapowiada, że pozwie "Rzeczpospolitą" do sądu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.