Facebook Google+ Twitter

Lidzbark Welski. Kontrola w "Mario" potwierdza stosowanie przemocy

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-12-20 15:56

Kontrola przeprowadzona w domu dziecka w Lidzbarku Welskim przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Działdowie potwierdziła, że dochodziło tam do poniżania lub innych form przemocy wobec dzieci.

 / Fot. Ewa KrzysiakW listopadzie br. policja otrzymała informacje, iż dzieci przebywające w placówce opiekuńczej w Lidzbarku Welskim, są przez wychowawców źle traktowane.

Lidzbark. W domu dziecka znęcano się nad wychowankami?


Tą sprawą zainteresował się również Rzecznik Praw Dziecka. Powiedział wówczas: "Nie ma zgody na jakiekolwiek upokarzanie dzieci. To naruszanie podstawowych praw człowieka, a dziecko to człowiek. Warto to sobie przypominać, szczególnie jeśli jest się wychowawcą, któremu powierzono dziecko".

Lidzbark Welski. Dyrekcja domu dziecka zawieszona w obowiązkach


Następną kontrolę przeprowadziło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Działdowie. Raport (z którym niebawem zapozna się rada powiatu) potwierdził, iż w placówce stosowano niewłaściwe metody wychowawcze.

Jak podaje TVP.Info inspektorzy stwierdzili, że dochodziło do pojedynczych przypadków stosowania kar pozaregulaminowych przez dyrektorkę, jej zastępcę i jedną lub dwie wychowawczynie (...) Jedną z kar było również zamykanie wychowanka na 2-3 godziny w izolatce przeznaczonej dla chorych (...) Zdarzały się też poniżające uwagi i krzyczenie na dzieci jak i publiczne polewanie brudną wodą kilku chłopców przez dyrektorkę.

Dochodzenie w sprawie podejrzenia znęcania się nad wychowankami przez kierownictwo lidzbarskiego domu dziecka prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostródzie. Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka zostało ono objęte nadzorem przez Prokuraturę Okręgową w Elblągu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.