Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19466 miejsce

Lidzbark Welski. W domu dziecka znęcają się nad wychowankami?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-11-30 14:03

Do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Mario" w Lidzbarku Welskim (woj. warmińsko-mazurskie) wkroczyła prokuratura. Policja w toku prowadzonego dochodzenia ustaliła, iż może tam dochodzić do krzywdzenia dzieci.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/03/John_Kirby_Farnell00.jpgSpecyficzne metody wychowawcze stosowano w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Mario" w Lidzbarku Welskim wobec wychowanków. Dzieci miały być za karę polewane brudną wodą, zamykane w karcerze na wiele godzin i uwalniane tylko po to, by zjeśc pożywienie. Niektóre były wywożone nocą do lasu i tam zostawiane, a inne smarowane fekaliami - podaje TVN.

Policja prowadząca śledztwo jest poruszona tą sprawą - Dzieci, które znalazły się w placówce z różnych przyczyn losowych, powinny być otoczone miłością, troską, oraz czuć się bezpiecznie. Tymczasem zaistniałe wydarzenia mogą wskazywać, że było zupełnie inaczej - czytamy na stronie policji.

Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Mario" zaprzeczyła, że dzieciom działa się krzywda.

Kilka lat temu Tygodnik Działdowski relacjonował obchody 1 rocznicy powstania placówki i cytował słowa jakie padły wówczas z ust pani prezes: "Dzięki pani dyrektor i pracownikom placówka funkcjonuje nienagannie (...) Dbamy o nasze dzieci i naszym priorytetem jest to, aby miały szczęśliwe dzieciństwo."  / Fot. Ewa Krzysiak

Urzędnicy z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie są zdziwieni powyższymi zarzutami, bo placówka kilkakrotnie przechodziła kontrole, które zawsze wypadały pomyślnie, a do urzędników nigdy nie docierały żadne skargi.

Po niedzieli dzieci zostaną przesłuchane w obecności psychologa. Jeśli zarzuty się potwierdzą, rozpocznie się proces sądowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Z uwagi na wiek dzieci, który nie przekracza 15 roku życia, czynności z ich udziałem będzie prowadził sąd."

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Policja w toku prowadzonego dochodzenia ustaliła, iż może tam dochodzić do krzywdzenia dzieci"
Jestem pełen podziwu wobec działań policji. Ja też mogę ustalić, że np. w sklepie dochodzi do kradzieży. I zrobię to całkowicie społecznie bez angażowania specjalistów. Z dalszego tekstu wynika, że ustalenia poczyniono nawet bez przesłuchania potencjalnie pokrzywdzonych wychowanków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.