Facebook Google+ Twitter

Life Festival Oświęcim 2015. Jessie Ware, Manu Chao i UB40 wystąpią w czerwcu w Oświęcimiu

Manu Chao, UB40, Chris De Burgh, Jessie Ware - to tylko niektórzy wykonawcy Life Festival Oświęcim 2015. Festiwal potrwa od 16 do 20 czerwca.

 / Fot. AIPKoncert muzyki alternatywnej Street Life nie tylko po raz pierwszy odbędzie się na stadionie, ale będzie miał również gwiazdę światowego formatu. Manu Chao to ikona anarchistów i alterglobalistów, artysta niepokorny, niewpasowujący się w schematy show businessu. Osobiście wybiera miejsca, w których chce grać koncerty. W tym roku ze swym projektem Manu Chao La Ventura zagra w Polsce tylko raz w czwartek 18 czerwca na Life Festival Oświęcim 2015. Na koncercie Street Life pojawi się również grupa polskich wykonawców, wśród nich Kamil Bednarek i Afromental, GrubSon oraz Dj Gromee.

19 czerwca zagra Jessie Ware

Jessie Ware, nazywana księżniczką popu i nową Sade, będzie gwiazdą koncertu LFO w piątek, 19 czerwca. Na scenie potrafi hipnotyzować i ma znakomity kontakt z publicznością. Podczas występu na LFO pojawią się specjalnie dobrane na ten koncert nagrania oraz przeboje z drugiej solowej płyty Jessie Ware zatytułowanej "Tough Love" , w tym światowy hit “Say you love me“ napisany wspólnie z Edem Sheeran’em. Tego samego dnia na stadionie MOSiR zagrają również m.in. zespoły Hey, gwiazda holenderskiej sceny, Kensington, projekt Nowe Sytuacje, stworzony przez muzyków oryginalnego składu grupy Republika, a także Mela Koteluk oraz Sebastian Riedel & Cree.

Wysyp gwiazd, m.in. UB40 i Chris De Burgh

W sobotę, 20 czerwca odbędzie się finałowy koncert „Artyści przeciwko wojnie”, na którym wystąpią m.in. UB40 i Chris De Burgh. UB40 to najpopularniejszy zespół w historii muzyki reggae. Grupa ma na koncie 70 milionów sprzedanych płyt i znane wszystkim przeboje, takie jak "Red Red Wine", "Can't Help Falling in Love", czy "Kingston Town". W składzie słynnej brytyjskiej grupy, która pojawi się na głównej scenie stadionu MOSiR, znajdą się m.in. jej trzej współzałożyciele: wokalista Ali Campbell, trębacz Astro i klawiszowiec Mickey Virtue. Niewielu artystów może pochwalić się równie imponującą karierą, co Chris De Burgh. Na scenie muzycznej jest obecny od wczesnych lat 70., jego płyty kupiło 50 milionów ludzi na całym świecie, a nagrana przez niego w 1986 roku ballada „The Lady In Red” to jeden z największych przebojów muzyki pop wszech czasów.

Tego samego dnia, Kayah wystąpi ze swoim międzynarodowym projektem Transoriental Orchestra, w ramach którego wykonuje pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Na scenie pojawi się też ukraiński projekt Taras Czubaj & Kozak System, zjawiskowy duet z Izraela - Lola Marsh oraz grupa LemON. W dniach poprzedzających stadionowe koncerty czeka nas m.in. znakomity spektakl „Klub hipochondryków” ze Zbigniewem Zamachowskim, spektakularne widowisko muzyczne „British Rock Symphony”, a w sobotę 20.06 - bieg uliczny połączony z biciem rekordu w Nordic Walking.

Istotnym elementem festiwalu jest jego pokojowe przesłanie, odróżniające go od innych muzycznych festiwali w Polsce. Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem - takie cele przyświecają organizatorom Life Festival Oświęcim 2015. To przesłanie ma potężną moc, bo wypływa z miasta kojarzonego powszechnie z największym nazistowskim obozem zagłady.

Czytaj także: W muzyce do filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" znajdą się nawiązania do poprzednich części(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.