Facebook Google+ Twitter

Lifepak 15 w nowej karetce włocławskiego SOR-u

Pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala we Włocławku od grudnia mogą chwalić się nową karetką. Wśród aparatów zainstalowanych w pojeździe znajduje się m.in. monitor-defibrylator Lifepak 15.

Mieszkańcy Włocławka i załoga Szpitalnego Oddziału Ratunkowego mają powody do zadowolenia. Nowa karetka zakupiona przez Wojewódzki Szpital, która jeździć będzie do nagłych przypadków, wyposażona została w sprzęt najnowszej generacji. Jednym z urządzeń usprawniających pracę załogi pojazdu jest monitor-defibrylator firmy Physio-Control, Lifepak 15.

SOR już od paru lat korzysta z poprzedniej wersji defibrylatora, Lifepaka 12. Ponieważ zdobył on zaufanie pracowników, z zadowoleniem przyjęli informację o wyborze jego następcy.
- Myślę, że największym atutem nowego Lifepaka 15 będzie jego mobilność i wytrzymałość - mówi Elżbieta Bińczarska, Oddziałowa SOR-u Wojewódzkiego Szpitala we Włocławku.

- Dzięki temu, że łączny czas pracy baterii wynosi aż sześć godzin, ze sprzętu można będzie korzystać dosłownie wszędzie, nie ograniczając się tylko do karetki. Dodatkowo jego wzmocniona obudowa sprawi, że nie będziemy się bać, iż lifepak ulegnie uszkodzeniu w trakcie użytkowania. Usprawnieniu naszej pracy będzie sprzyjać również możliwość błyskawicznego sprawdzenia gotowości sprzętu - dodaje Bińczarska.

Bińczarska przekonuje, że dzięki posiadaniu najnowocześniejszych urządzeń załoga karetki może coraz skuteczniej i szybciej ratować życie mieszkańców. Dla potwierdzenia tej tezy przywołuje przypadek sprzed roku, kiedy to jeszcze dzięki Lifepakowi 12 udzielono natychmiastowej pomocy ofierze wypadku - kierowcy taksówki, który w wyniku zawału serca stracił panowanie nad pojazdem. - To właśnie takie zdarzenia potwierdzają, że sprawdzony, wielofunkcyjny defibrylator to nie ekstrawagancja, a konieczność - tłumaczy Bińczarska.

Lifepak 15 zainstalowany we włocławskiej karetce jest jednym z pierwszych w Polsce. Już niedługo urządzenie trafi również do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) i kolejnych SOR-ów na terenie całego kraju.

Autor: Marta Grabiec
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie wek.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.