Facebook Google+ Twitter

Lifepaki na tatrzańskich szlakach

Dwanaście nowoczesnych defibrylatorów Lifepak CR Plus trafiło w styczniu do Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Vodafone.

Urządzenia przywracające akcję serca trafią do schronisk i najważniejszych ośrodków narciarskich pod Tatrami. Nowoczesny sprzęt w znaczny sposób zwiększy szanse przeżycia turystów czy narciarzy, u których doszło do zatrzymania akcji serca.

Lifepaki zostaną rozmieszczone w schronisku nad Morskim Okiem i Dolinie Pięciu Stawów, na Hali Gąsienicowej, Kasprowym Wierchu oraz w ośrodkach narciarskich m.in. w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, Witowie, Małym Cichym, Szymoszkowej, Harendzie i na Nosalu. Wszystkie lokalizacje zaraz po instalacji zostaną umieszczone na mapie Lifepaków.

W górach organizm człowieka często jest zmuszony do dużego wysiłku fizycznego, co zwiększa ryzyko wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia. W takiej sytuacji tylko podjęta w pierwszych dziesięciu minutach defibrylacja daje szansę na uratowanie ludzkiego życia. W 2006 roku przekonał się o tym 50-letni turysta w Bieszczadach, który zasłabł podczas wejścia na Połoninę Caryńską. Dzięki szybkiemu użyciu defibrylatora Lifepak CR Plus ratownikom udało się przywrócić normalną pracę serca mężczyzny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.