17245 miejsce

Liga angielska: Chelsea wygrała z City i ucieszyła... kibiców United

W poniedziałkowy wieczór doszło do spotkania dwóch drużyn aspirujących do miana mistrza Anglii. Na Stamford Bridge, Chelsea Londyn podejmowała niepokonany w tym sezonie Manchester City.

Sonda

Kto będzie mistrzem Anglii?

/ Fot. PAP/EPA/KERIM OKTENMecz od początku zapowiadał się bardzo ciekawie. Tuż po rozpoczęciu spotkania przez Pana Marka Clattenburga, goście już cieszyli się z gola. W 2. minucie spotkania, doskonałe podanie Sergio Aguero na gola zamienił świetnie dysponowany w tym sezonie Mario Balotelli. Po zdobytej bramce, zarówno jedna jak i druga drużyna, znacznie zwiększyły tempo gry. Na drugiego gola trzeba było poczekać do 34. minuty. Wtedy to, dynamiczny rajd prawą stroną boiska przeprowadził były zawodnik Manchesteru City, Daniel Sturridge. Perfekcyjnie dograł piłkę do znajdującego się w polu karnym Raula Meirelesa, któremu nie pozostał nic innego, jak tylko skierować ją do siatki. Mimo kolejnych prób, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Drugą połowę, oba zespoły zaczęły znacznie bardziej zachowawczo.
Było mniej ataków na bramkę, zawodnicy skupili się przede wszystkim na rozgrywaniu piłki w środku pola. Sytuacja zmieniła się dopiero po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Gaela Clichy'ego. Wtedy to, zawodnicy z Londynu wyczuli swoją szansę. Po kolejnych atakach, w 82. minucie spotkania sędzia przyznał im rzut karny. Do piłki podszedł Frank Lampard. Publiczność zadrżała, ponieważ to właśnie on, nie strzelił ostatnich dwóch "jedenastek" dla drużyny ze Stamford Bridge. Obawy okazały się jednak bezzasadne. Lampard mocnym strzałem w środek bramki, bez trudu pokonał Joe Harta. Był to ostatni gol tego wieczoru. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla zawodników Chelsea Londyn.

Po pierwszej w tym sezonie porażce piłkarzy City, ich przewaga nad zawodnikami z Londynu zmalała do 7 punktów. Z kolei Manchester United traci do swojego lokalnego już tylko 2 "oczka".

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.