Liga angielska: Chelsea wygrała z Manchesterem City!

W szlagierowym meczu 15. kolejki Premier League na Stamford Bridge w Londynie, The Blues po wspaniałym meczu pokonali lidera Manchester City 2:1. Dla podopiecznych Roberta Manciniego to pierwsza porażka w lidze w tym sezonie.

Sonda

Kto będzie mistrzem Anglii?

/ Fot. PAP/EPA/KERIM OKTENLepsze otwarcie meczu mieli piłkarze z Manchesteru, którzy już w drugiej minucie spotkania, po fantastycznej akcji Sergio Aguero z Mario Balotellim, objęli prowadzenie. W kolejnych minutach, lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy rozgrywali cały czas piłkę na połowie The Blues. Szansę na drugiego gola dla lidera Premier League, zaprzepaścił Aguero, który po ładnej indywidualnej akcji w polu karnym, nie trafił w bramkę. Kiedy piłkarze City mieli sporą przewagę i kolejny gol dla nich wydawał się kwestią czasu, nieoczekiwanie to Chelsea doprowadziła do remisu. W 34. minucie, gola zdobył Raul Meireles po idealnym podaniu od Daniela Sturridge'a.

Jak się później okazało, dla podopiecznych Andre Villasa-Boasa był to punkt zwrotny tego meczu. O tego momentu, gospodarze zaczęli grać znacznie lepiej, a w drugiej połowie, zaczęli dominować na boisku. Na dodatek czerwona kartka, którą otrzymał Gael Clichy w 58. minucie, spowodowała, że The Blues zawalczyli o wygraną. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 82. minucie z rzutu karnego Frank Lampard, po ręce w polu karnym Joleona Lescotta. Końcówka meczu, to uważna i ostrożna gra gospodarzy w obronie, po której to zespół Andre Villasa-Boasa mógł fetować wygraną. Chelsea, jako pierwszy zespół w sezonie, pokonała Manchester City i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Ma teraz siedem punktów mniej od The Citizens i pięć od Manchesteru United.