Liga angielska. Wielka bitwa o Manchester

Zakończyła się 12. kolejka angielskiej Premier League. Manchester City zremisował z Manchesterem United 0 : 0.

Manchester City / Fot. PAP/EPAW poprzednim sezonie 2009/2010 pojedynki rywali z Manchesteru elektryzowały cały piłkarski świat, przede wszystkim za sprawą Carlosa Teveza. Znakomity argentyński napastnik zmienił bowiem barwy klubowe, opuszczając United dla lokalnego "wroga" - Manchesteru City. Fani "Czerwonych Diabłów" nie mogą wybaczyć mu zdrady, a kibice City cieszą się, że odebrali rywalom tak utalentowanego zawodnika.

Pomimo tego osłabienia, w zeszłym roku to United mogło cieszyć się ze zwycięstw w meczach derbowych. A miały one niezwykły przebieg. Najpierw na Old Trafford, po festiwalu strzeleckim i golu Michaela Owena w 96. minucie spotkania United zwyciężyło 4:3. Później, "Czerwone Diabły" wyeliminowały "Niebieskich" z Pucharu Ligi, a bramkę na wagę awansu zdobył Wayne Rooney w... 90. minucie meczu. Jakby tego było mało, w rewanżowym meczu ligowym na City of Manchester Stadium, United znowu wywalczyło trzy punkty. Ponownie po bramce w doliczonym czasie gry, autorstwa Paula Scholesa.

W dzisiejszym meczu zabrakło niestety kilku gwiazd w składach obu zespołów. Manchester City nie mógł skorzystać z usług Mario Balotelliego, który pauzuje za czerwoną kartkę, oraz kontuzjowanego Michaela Johnsona. Z kolei sir Alex Ferguson przy ustalaniu składu nie mógł wziąć pod uwagę leczących urazy Michaela Owena, Andersona, Naniego, Ryana Giggsa, Antonio Valencii i przede wszystkim wspomnianego Wayna Rooneya.