Liga belgijska: hat-trick Polaka!

Dawid Janczyk strzelił dla Lokeren trzy bramki w meczu wyjazdowym z Excelsiorem Mouscron. Zespół Polaka rozgromił rywali 5:0.

Jeroen Mellemans z Mechelen i David Janczyk z Lokeren. / Fot. BELGA PHOTO YORICK JANSENSPolak wszystkie bramki strzelił w pierwszej odsłonie spotkania. Trafił w 7., 26. i 44. minucie meczu. Było to 6., 7. i 8. trafienie Polaka w tym sezonie. W drugiej połowie bramki dla Lokeren zdobyli, w 50. minucie Carevic oraz w 78. minucie Doll. Dawid Janczyk zdobył już dla Lokeren 16 bramek w 29 meczach.

Zespół Polaka przed 17. kolejką zajmował dopiero 15. (przedostatnie) miejsce w ligowej tabeli. Mouscron było na 8. pozycji z 23 pkt. Wygraną klubu z Lokeren należy traktować jako małą sensację.