Liga Europejska. Ruch wygrał z Szachtiorem 1:0 i gra dalej

Ruch Chorzów wygrał z Szachtiorem Karaganda 1:0, w rewanżowym spotkaniu rozgrywek Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu polski klub wygrał 2:1. Dzisiejsze zwycięstwo przypieczętowało awans Polaków do dalszej fazy rozgrywek.

Chorzowska drużyna pokonała u siebie w drugim meczu pierwszej rundy Ligi Europejskiej kazachski Szachtior Karaganda. Jedyną bramkę dla Ruchu zdobył w 59. minucie po podaniu Rafała Grodzickiego Artur Sobiech. Kazachowie także zdobyli bramkę. Jednak sędzia słusznie jej nie uznał, ponieważ została zdobyta ze spalonego.

W pierwszym meczu polski klub wygrał 2:1, po golach Łukasza Janoszki w 45. minucie i Wojciecha Grzyba z karnego w 48. minucie. Dla gospodarzy trafił Aldin Didić w 7. minucie.

W drugiej rundzie na zwycięzców czeka już maltańska Valletta FC.

Mecz Ruchu na żywo można było oglądać na kanale Polsat Futbol. Powtórka meczu o 23 na Polsacie Sport.