62294 miejsce

Liga Europejska: Śląsk Wrocław pokonał Dundee United 1:0

Podopieczni Oresta Lenczyka od wygranej na własnym stadionie rozpoczęli zmagania w Lidze Europejskiej. Strzelcem jedynej bramki w pierwszym meczu ze szkockim Dundee był debiutujący w barwach Ślaska Johan Voskamp.

/ Fot. Adam Hawałej- Chcieliśmy od początku meczu narzucić swój styl gry aby przeciwnik czuł, że przyjechał grać z drużyną, która chce wygrać - mówił po meczu Orest Lenczyk. Chęć zwycięstwa piłkarzy Śląska była widoczna już od pierwszych minut gry. Wrocławianie rozpoczęli pewnie od razu atakując bramkę drużyny przyjezdnych. Już w 9 minucie blisko zdobycia pierwszego gola był Christian Omar Diaz. Argentyński napastnik Śląska bezbłędnie minął obrońców, niestety jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

Zobacz zdjęcia z meczu Śląsk Wrocław - Dundee United 1:0

Goście ze Szkocji początkowo sprawiali wrażenie zdziwionych dobrą grą polskiego zespołu. Nieco pewności załapali dopiero po kilkunastu minutach gdy zagrozić bramce gospodarzy próbował Johnny Russell. Napastnik "mandarynek" przedarł się przez wrocławską obronę, minął nawet Kelemena lecz ostatecznie nie wcelował do pustej bramki. Kolejne także nie przyniosły oczekiwanych przez kibiców obu drużyn goli. Śląsk atakował, a Szkoci skutecznie się bronili.

Zmiany przyniosła dopiero druga połowa. Trener Lenczyk w 61 minucie zdjął Gancarczyka, a w jego miejsce wprowadził Waldemara Sobotę. Dziesięć minut później w miejsce Piotra Ćwielonga wszedł świeżo pozyskany do Śląska Johan Voskamp. Zmiany te były kluczowe dla wydarzeń na boisku. Po trzech minutach od debiutu w barwach Śląska Holender główką zamienił dośrodkowanie Soboty w bramkę.

Jak się później okazało trafienie Voskampa było tym jedynym dającym drużynie z Wrocławia zwycięstwo. Piłkarze z wysp nadal nieźle grali w obronie, jednak nie zdołali przeprowadzić ani jednej akcji ofensywnej, która mogłaby chociaż zagrozić prowadzeniu Śląska.