Liga Europejska: Villarreal i Braga odniosły zwycięstwo w 1/8 finału

W czwartek odbyły się pierwsze spotkania w 1/8 finału Ligi Europejskiej. Na BayArena, Villarreal pokonał Bayer Leverkusen 3:2, a Sporting Braga pokonał u siebie Liverpool 1:0.

/ Fot. EPA/FEDERICO GAMBARINISporting Braga przed spotkaniem z silnym Liverpoolem nie był typowany jako faworyt. Dla zespołu z ligi portugalskiej wyeliminowanie Lecha Poznań było wielkim wyczynem, gdyż klub ostatnio zmaga się z problemami finansowymi. Mimo to drużyna Bragi pokazała, że potrafi grać z silnymi rywalami. Liverpool po meczu w Premier League, w którym zwyciężył z Manchesterem United 3:1, przyjechał do Portugalii w roli faworyta. Uskrzydleni zwycięstwem w lidze The Reds nie potrafili jednak znaleźć recepty na dobrze zorganizowany zespół Sportingu.

Braga objęła prowadzenie po rzucie karnym, który w 18. minucie wykorzystał Alan. W pierwszej części było sporo walki i kilka ciekawych akcji obu zespołów, ale wynik do przerwy się nie zmienił.

Początek drugiej części spotkania nie był porywającym widowiskiem. Z biegiem czasu przewagę zdobyła drużyna Liverpoolu, ale nie potrafiła wykorzystać sytuacji. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

Sporting Braga – Liverpool 1:0 (1:0)
Liverpool: Reina, Carragher, Kyrgiakos, Skrtel, Johnson, Meireles, Spearing, Lucas, Poulsen, Cole, Kuyt.
Braga: Artur, Miguel, Garcia, Kaka, Rodriguez, Silvio, Salono, Viana, Alan, Mossoro, Cesar, Lima.