Facebook Google+ Twitter

Liga Europejska: Wisła zagra z Twente o awans (zapowiedź meczu)

Już w środę Wisła Kraków zmierzy się z Twente Enschede w ostatnim meczu fazy grupowej ligi europejskiej. W przypadku wygranej i korzystnym wyniku drugiego spotkania w grupie, Wiślacy zagrają w europejskich pucharach także na wiosnę.

Szalikowcy Wisły. / Fot. MasurDzięki wygranej w ostatniej kolejce z Odense Biała Gwiazda ma jeszcze szansę na wyjście z grupy Ligi Europejskiej. W ostatnim meczu przyjdzie krakowianom grać z liderem z Holandii, Twente, które awans z pierwszego miejsca ma już zapewniony. Jednak sama wygrana z Holendrami nie wystarczy. Wiślacy muszą jeszcze liczyć na potknięcie zespołu Fulham, który zagra z ostatnim rywalem Wisły z Danii.

Wisła prawdopodobnie zagra w tym spotkaniu osłabiona brakiem Marko Jovanovicia, jednego z podstawowych obrońców. Złapał on kontuzję podczas ostatniego meczu ligowego z Polonią Warszawa. Słabości w wiślackiej defensywie należy szukać w tym, że na Serbie nie zamyka się lista kontuzjowanych obrońców. Nie zagrają także: Kew Jaliens, Osman Chavez, Dragan Paljić i Michał Czekaj.

Biała Gwiazda może liczyć, że Twente potraktuje ich ulgowo. Holendrzy grają bowiem w weekend bardzo ważny mecz z Feynordem. Z tego powodu trener Co Adriaanse postanowił zostawić w Holandii kilku podstawowych zawodników. W kadrze nie znaleźli się między innymi Wout Brama, Roberto Rosales, Douglas Franco Teixera, Nikołaj Michajłow i Peter Weisgerhof. Na ich nieobecności skorzystał młody Polski bramkarz Filip Bednarek, który usiądzie na ławce rezerwowych. Jednak taki skład może także obrócić się na niekorzyść Wisły. Młodzi zawodnicy będą chcieli pokazać się trenerowi i wykorzystać swoją szansę na przebicie się do podstawowego teamu.

W przypadku wygranej Wisły ostatnią cegiełkę do awansu muszą jeszcze dołożyć piłkarze z Londynu i Odense. Wiśle wystarczy remis lub wygrana Duńczyków. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Anglicy często traktują Ligę Europejską jak piąte koło u wozu to wszystko jest możliwe. Także Panowie: Grać i wygrać!

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.