18977 miejsce

Liga Europy: Cud w Żylinie, Athletic Bilbao pokonany [ZDJĘCIA]

MSK Żylina pokonało faworyzowane Athletic Bilbao w czwartej rundzie eliminacyjnej do fazy grupowej Ligi Europy 3:2. Zapraszamy do przeczytania relacji oraz obejrzenia zdjęć z tego meczu.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Żylinie zobaczyli wspaniały piłkarski spektakl, gdzie losy spotkania zmieniały się jak w Początek spotkania MSK Żylina - Athletic Bilbao / Fot. Paweł Kiliańskikalejdoskopie. Przez pierwsze dziesięć minut spotkania to drużyna MSK Żylina kontrolowała grę, starał stwarzać sytuację pod bramką rywala. Jednak to Athletic Bilbao w 16 minucie za sprawą Sabina Merino wykorzystał pierwszą okazję do strzelenia gola i objął prowadzenie. Kilkanaście minut później, bo fatalnym błędzie obrońcy z Żyliny, który dał się ograć Kike Soli, a ten stanął "oko w oko" z bramkarzem gospodarzy, umieszczając następnie piłkę w siatce.

Walki na boisku przez cały mecz nie brakowało / Fot. Paweł KiliańskiAtmosfera na trybunach "siadła". Kibice zaczęli się powoli godzić z tym, że w tym roku ich ulubieńcy nie zagrają w Lidze Europy. Skoro wielka FC Barcelona kilka dni temu uległa Athletic Bilbao 5:1 w dwumeczu, to należy prosić o najmniejszy wymiary kary. Jednak trener Żyliny miał pomysł na rozegranie tego meczu. W 63. minucie wprowadził na boisko Williama - gwiazdę słowackiej drużyny i ulubieńca publiczności. Wtedy obraz gry diametralnie się zmienił.

Już trzy minuty później, Jakub Paur strzelił kontaktową bramkę, wlewając nadzieje na korzystny wynik w serca kibiców. W Piłkarze Żyliny dziękują kibicom za wsparcie podczas meczu. / Fot. Paweł Kiliański77. minucie w sytuacji "sam na sam" znalazł się William, który pięknym zwodem minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. Jednak to nie koniec! MSK Żylina nadal szukał swoich okazji. W ostatniej minucie spotkania, zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnych wykorzystał ponownie William, ustalając wynik meczu. Żylina eksplodowała z radości, wszyscy zgromadzeni nie mogli uwierzyć w cud, jaki mięli okazję widzieć na własne oczy.

Trener MSK Żylina, Adrian Gula:

Graliśmy fantastycznie, jestem dumny z moich piłkarzy. W pierwszej połowie lepsza była drużyna przeciwna, jednak druga Trener MSK Żylina, Adrian Gula / Fot. Paweł Kiliańskiczęść spotkania należała do nas. Pokazaliśmy jako drużyna charakter, że potrafimy z wyniku 0:2, doprowadzić do stanu 3:2. Mentalności nie można kupić, trzeba ją wypracować na treningu. Zawsze też należy walczyć do ostatnich sekund spotkania i moja drużyna dzisiaj to najlepiej pokazała.

Doskonale zdaje sobie sprawę, że czeka nas rewanż. Jednak chłopcy mają charakter, wygrali z takim wielkim klubem, jakim jest Athletic Bilbao, który nadal pozostanie faworytem do awansu do fazy grupowej. Przecież kilka dni temu rozbili wielką FC Barcelonę i zdobyli hiszpański Supercup, dlatego jeszcze raz gratuluję im tego sukcesu. My potrzebujemy trudnych wyzwań i nie wystraszymy się rewanżu w Bilbao.

Trener Athletic Bilbao, Ernesto Valdere:

Byliśmy w pierwszej połowie drużyną lepszą, strzeliliśmy dwie bramki i kontrolowaliśmy spotkanie. W drugiej połowie drużyna Trener Athletic Bilbao, Ernesto Valdere / Fot. Paweł KiliańskiŻyliny zaczęła więcej ryzykować, straciliśmy gole po naszych błędach, które nie powinny były się zdarzyć. Będziemy starali się odrobić stratę na własnym stadionie. Nie zasłużyliśmy na przegraną w tym meczu.

Drużyna z Żyliny ma bardzo szybkich graczy. Jest niebezpieczna o czym świadczy fakt, że prowadziliśmy w spotkaniu dwiema bramkami, a będziemy musieli odrabiać straty u siebie. W drużynie widać kolektyw, kilku graczy można by śmiało przedstawić w lidze hiszpańskiej. Jeżeli miałby porównywać styl gry MSK, to przypomina on Rayo Vallecano - głównie ofensywna, jednak bardzo groźna z kontrataku.