Liga Europy: Inter Mediolan wygrał z Neftçi Baku i przewodzi w grupie H

W drugiej kolejce spotkań piłkarskiej Ligi Europy, Inter Mediolan pokonał na wyjeździe zespół Neftçi Baku. Z 4 punktami na koncie zajmuje pierwszą pozycję w grupie H.

/ Fot. EPA/SERGEI ILNITSKYW pierwszej kolejce spotkań podopieczni Massimo Moratti'ego zremisowali na własnym stadionie z Rubinem Kazań. W przeciwieństwie do tamtego meczu, w tym trener Nerazzurrich już od pierwszych minut postanowił postawić na graczy rezerwowych. Jak pokazały późniejsze wydarzenia nie pomylił się.

Mimo iż Neftçi, to obecny mistrz Azerbejdżanu już od początku spotkania skazywany był na pożarcie. Włoski zespół przewyższa go w każdym elemencie, mimo że w zeszłym sezonie zajął w lidze odległe miejsce. Obecnie drużyna radzi sobie zdecydowanie lepiej i z dwunastoma punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce tracąc do lidera z Turynu cztery oczka.

Spotkanie od początku układało się po myśli przyjezdnych. Już pierwszy celny strzał zdołał znaleźć drogę do bramki. Strzelcem gola okazał się Philippe Coutinho. Dwie minuty później w dogodnej sytuacji znalazł się Fredy Guarin, ale jego strzał został zablokowany. W odpowiedzi na te zagrania w 15 minucie doskonałym uderzeniem popisał się z kolei Sadygov, ale Handanovic spisał się bez zarzutu. Na kwadrans przed gwizdkiem kończącym kończącym pierwszą część rywalizacji gola na 0:2 zdobył Joel Obi, który wykorzystał podanie Guarina. Gospodarze nie zamierzali się jednak łatwo poddawać. Chwilę po tej akcji kapitalną okazję zmarnował Julius Wobay. Jego uderzenie na niewiele się jednak zdało. Tuż przed końcem pierwszej połowy bramkę "do szatni" strzelił Marko Livaja i w tym momencie było już 0:3.