Liga Europy. Karpaty - PAOK na remis

Karpaty Lwów zremisowały 1:1 (1:0) w rewanżowym spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy z PAOK Saloniki. Wynik ten promuje do fazy pucharowej zespół z Grecji.

Stadion Karpat Lwów / Fot. MaksKhomenko, C.C. 3.0W rewanżowym spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy, Karpaty Lwów zremisowały na własnym stadionie z PAOK Saloniki 1:1 (1:0). Niestety nie udało się odrobić strat z pierwszego spotkania (porażka na wyjeździe 2:0) przez co nasi przyjaciele z Lwowa żegnają się z europejskimi pucharami w tym sezonie.

Wynik zupełnie nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Karpaty były lepszym zespołem, który stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Niestety wiele razy zabrakło ostatniego podania bądź skutecznego wykończenia akcji. Grecy cofnięci na własną połowę szukali swoich szans w grze z kontry. Do przerwy zespół z Lwowa prowadził po golu Lucasa z rzutu karnego.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków Karpat, a bramkę zdobyli goście. Gospodarze znów rzucili się do odrabiania strat, ale niestety przy jednej z akcji ofensywnych drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Fedeckyj. Od tego momentu z ekipy z Lwowa, jakby zeszło powietrze. Gra się wyrównała i do końca spotkania więcej bramek nie padło. Karpaty zremisowały z PAOK 1:1 i odpadły z Ligi Europy.

Karpaty Lwów - PAOK Saloniki 1:1 (1:0)
Bramki: Lucas (45 k.) - Balafas (55)
pierwszy mecz 2:0 dla PAOK, awans PAOK Saloniki

Karpaty: Bogatinov, Balazic, Fedeckyj, Perez, Oshchipko, Chudobjak, Cristobal (74 Pacheco), Golodyuk (34 Kravchenko), Tkachuk, Batista (67 Kopolovets), Martinez

PAOK: Kresic, Santos, Balafas, Maciel, Malezas, Hincapie, Fotakis, Georgiadis, Lazar (88 Tsoukalas), Athanasiadis (89 Robert), Freitas (83 Salpingidis)

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!