Liga Europy. PAOK pokonał Karpaty

PAOK Saloniki pokonał w pierwszym meczu IV rundy eliminacji do Ligi Europy, Karpaty Lwów 2:0 (1:0).

Stadion Karpat Lwów / Fot. MaksKhomenko, C.C. 3.0Po pierwszej wygranej w rozgrywkach ligowych, na Karpaty Lwów czekał mecz IV rundy eliminacji do Ligi Europy. Przeciwnikiem naszych wschodnich sąsiadów był grecki PAOK Saloniki.

Od pierwszych minut mecz był wyrównany i ciężko było wytypować faworyta do zwycięstwa. Oba zespoły operowały piłką po ziemi i starały się kreować akcje pozycyjne. Ukraińskiej ekipie brakowało ostatniego, otwierającego podania, które dałoby możliwość strzelenia gola. Ta sztuka udała się w 15. minucie Salonikom, które za sprawą Athasiadisa objęły prowadzenie. Do końca pierwszej części gry jak i na początku drugiej, Karpaty zdecydowanie zaatakowały i za wszelką cenę starały się wyrównać stan meczu.

PAOK cofnął się na własną połowę i szukał szansy w grze z kontrataku. Ten styl gry dał gospodarzom drugą bramkę, a zdobył ją w 56. minucie Limo. Od tego momentu goście załamali się i nie wierzyli już w odwrócenie losów spotkania. Mecz znów się wyrównał, a więcej przy piłce byli obecni Grecy, przez co do ostatnich minut kontrolowali przebieg spotkania. Do końca gry więcej bramek już nie padło.

Szkoda kolejnej porażki mieszkańców Ukrainy w tym sezonie, szczególnie iż nie byli oni zespołem gorszym. Nie można się jednak załamywać ponieważ kolejne ważne spotkania przed Karpatami, a limit straconych punktów został już zdecydowanie wyczerpany.

PAOK Saloniki - Karpaty Lwów 2:0 (1:0)
Bramki: Athasiadis (15), Limo (56)