Facebook Google+ Twitter

Liga hiszpańska: Prezydent Sevilli skazany na 7,5 roku więzienia!

Jose Maria del Nido, obecny prezydent klubu Sevilla CF, został skazany przez sąd w Maladze za nadużycia finansowe, korupcję i defraudację środków publicznych. Czy del Nido zdoła się obronić z zarzutów?

1999-2003 - to w tych latach miał dopuścić się wszystkich win obecny sternik klubu z Sewilli. Jose Maria del Nido pracował wówczas jako prawnik w mieście Marbella.

Skutki pracy del Nido odkryto dopiero teraz, chodzi o nadużycia finansowe, korupcję oraz defraudację środków publicznych. Prokurator "proponował" 30 lat więzienia, lecz sąd w Maladze skazał prezydenta Sevilli na 7,5 roku więzienia oraz nałożył karę finansową w wysokości 2,7 mln euro.

Jose Maria del Nido to niejedyny oskarżony w tym procesie. Tyle samo lat więzienia grozi jego wspólnikowi - Julianowi Munozowi, który pełnił we wspomnianym okresie funkcję burmistrza miasta Marbella. Doradca Munoza - Jose Antonio Roca, został skazany na 4 lata.

Całej trójce przysługuje prawo do odwołania się przed Sądem Najwyższym w Madrycie.

Del Nido pracuje aktualnie jako sternik Sevilli. To za jego czasów, drużyna odnosiła największe sukcesy klubowe. Sevilla zdobyła w ciągu 9 lat jego rządów, 2 puchary UEFA, Superpuchar Europy oraz dwa Puchary Króla.

Po wyroku sądu w Maladze, del Nido uspokoił kibiców swego klubu, że nie zamierza podać się do dymisji.

Źródło:
AS.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.