Liga Hiszpańska: Zwycięstwa Barcelony i Realu

kamil156@op.pl
[email protected]
W 10. kolejce Primera Division, FC Barcelona pokonała na Camp Nou Real Mallorca 4:2. Dzięki temu zwycięstwu umocniła się na pozycji lidera. Mimo to, cały czas goni ją Real Madryt. "Królewscy" w derbach Madrytu pokonali Athletico 2:3, mimo, iż od 66. minuty musieli grać w dziesiątkę.

Piłkarze Barcelony wyszli prowadzenie w 11. minucie po golu Pedro, który powoli wyrasta na gwiazdę katalońskiego zespołu. Goście wyrównali w 20. minucie za sprawą Nunesa, ale Pedro jeszcze w pierwszej połowie po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tuż przed przerwą wynik podwyższył francuski napastnik, Thierry Henry. W drugiej połowie na boisku pojawił się Lionel Messi, który zmienił strzelca dwóch bramek dla gospodarzy. W 87. minucie Argentyńczyk zdobył czwartego gola dla Barcy, pewnie wykonując rzut karny. Rozmiary porażki zmniejszył, już w doliczonym czasie gry, Alhassane Keita.

Emocji nie zabrakło w derbach stolicy Hiszpanii, bowiem zagrały ze sobą drużyny Realu i Atletico. Na stadionie Vicente Calderon, gospodarze przegrali z "Królewskimi" 2:3. Wydawać by się mogło, że ten mecz dla zespołu Atletico może skończyć się nawet kompromitacją, bowiem w 64. minucie, gospodarze przegrywali już 0:3. Mimo tego, podopieczni Quique Sancheza zdołali strzelić dwie bramki. Czerwoną kartkę za faul taktyczny wyrzucony z boiska został Sergio Ramos. Wtedy właśnie gospodarze rzucili się do ataku. Duet Forlan-Aguero w odstępie trzech minut strzelił dwa gole i zrobiło się nerwowo w końcówce spotkania.

Real obronił jednak zwycięstwo, dzięki świetnej interwencji Ikera Casillasa, który w ostatnich sekundach meczu kapitalnie interweniował po strzale Aguero. Po 10. kolejce Barcelona utrzymała pozycję lidera, choć nadal wyprzedza Real Madryt - o zaledwie jeden punkt.

W pozostałych sobotnich meczach spotkanie Tenerife i Malagi zakończyło się podziałem punktów, a Deportivo la Corunia pokonało na wyjeździe Getafe.