Liga Mistrzów. Arsenal pokonał Barcelonę 2:1

Arsenal Londyn pokonał na własnym stadionie FC Barcelonę 2:1. Wynik ten stawia drużynę Arsena Wengera w dobrej sytuacji przed rewanżem. W bramce Arsenalu grał Wojciech Szczęsny.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla drużyny Arsenalu. Już w 5. min. okazję do zdobycia gola miał Robin van Persie, lecz w bramce dobrze spisywał się Victor Valdes.

W 15. min. Barcelona odpowiedziała doskonałą okazją do zdobycia bramki. Sam na sam ze Szczęsnym znalazł się Messi, lecz nie trafił między słupki.

Kolejną okazję na zdobycie bramki dla drużyny ze stolicy Wielkiej Brytanii miał van Persie, po świetnym podaniu Fabregasa. Całą sytuację wyjaśnił Abidal.

Minutę później było już 0:1 dla Barcelony. Podanie Messiego na bramkę zamienił David Villa. Wojciech Szczęsny był przy tym strzale bez szans.

W 28. min. doskonałą okazję na podwyższenie wyniku miał Pedro, lecz świetnie w bramce spisywał się reprezentant Polski.

W końcówce pierwszej połowy inicjatywę przejął Arsenal, ale nie przyniosło to wyrównania.

Drugą połowę dobrze rozpoczął zespół z Londynu. Ładnym strzałem z przed pola karnego popisał się Wilshere.

Pierwsza okazja w drugiej połowie dla Dumy Kataloni miał Pedro, który wychodził sam na sam, lecz szybkim powrotem sytuację wyjaśnił Kościelny.

Drużyna Wengera dopięła swego i wyrównała w 78. min. - po świetnym podaniu Clichy bramkę strzelił van Persie. Duży błąd w ustawieniu popełnił Valdes. Była to druga bramka holenderskiego napastnika w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

To nie był koniec emocji na Arsenal Stadium. W 83. min. bramkę na 2:1 po kontrataku i podaniu Samira Nasriego strzelił Arszawin, który w 69. min zmienił Songa.

Arsenal podbudowany strzeleniem dwóch bramek zaatakował. Mogło się to źle skończyć, lecz w bramce londyńczyków dobrze spisywał się Wojciech Szczęsny.

Mecz stał dziś na wysokim poziomie obie drużyny chciały wygrać, co zapowieda świetny mecz rewanżowy na Camp Now.