Liga Mistrzów. Arsenal zwycięża z wielką Barceloną

Takie spotkania, jak to, wśród kibiców zawsze wywołują wielkie emocje. Arsenal podejmował u siebie Barcelonę w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gospodarze pokonali wielką Barce 2:1. Świetny występ polskiego bramkarza!

Arsenal Londyn na Emirates Stadium pokonał 2:1 FC Barcelonę. Spotkanie już od początku stało na wielkim poziomie. Akcje stwarzały sobie obydwie drużyny. W 26. minucie polskiego bramkarza pokonał David Villa. Jak zawsze na boisku czarował Lionel Messi, ale bramki nie udało mu się zdobyć, choć Argentyńczyk miał szanse pokonać Wojciecha Szczęsnego. Do przerwy Barcelona prowadziła 1:0.

Druga połowa zaczęła się od ataków zespołu z Londynu i w 78. minucie Van Persie doprowadził do remisu, a w 83. minucie Arshavin kolejnym wyprowadził zespół z Londynu na prowadzenie. SPotkanie skończyło się wynikiem 2:1.

Składy:

Arsenal: Szczęsny - Eboue, Koscielny, Djoruou, Clichy, Song (Arshavin), Wilshere, Walcott (Bendner), Fabregas, Nasri, Van Persie.

Barcelona: Valdes, Alves, Pique, Abidal, Maxwell, Xavi, Busquets, Iniesta, Pedro, Messi, Villa.