Liga Mistrzów: Bayern 1-0 Lyon

Tomasz Brusik
Tomasz Brusik/własne
W rozgrywanym dziś drugim półfinale Ligi Mistrzów, Bayern Monachium skromnie pokonał Olympique Lyon po golu Arjena Robbena. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

Przed spotkaniem lidera Bundesligi z trzecią drużyną Ligue 1, bukmacherzy przewidywali zwycięstwo tych pierwszych. Przez pierwsze minuty obie drużyny grały na Allianz Arena bardzo zachowawczo. W 37. minucie francuski skrzydłowy Bayernu - Franck Ribery, został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na Lisandro Lopezie. Tego typu wejścia nakładką i otwartą nogą, kończyły się ostatnio bardzo poważnymi złamaniami. W 51. i 54. minucie Jeremy Toulalan obejrzał 2 żółte kartki i także opuścił boisko. W drugiej połowie wyraźnie zarysowała się przewaga gospodarzy, lecz napastnicy Bawarczyków - Gomez i Müller marnowali doskonałe okazje. Aż do 69. minuty, kiedy to holender Arjen Robben strzałem z dystansu pokonał Llorisa. Gdy 5 minut przed końcem regulaminowego gwizdka Luoisa Van Gaala zdjął z boiska strzelca jedynej bramki, piłkarz ze złością zareagował na zmianę i nie podał ręki trenerowi. Patrząc na posiadanie piłki i ilość celnych strzałów, Bawarczycy powinni wygrać to spotkanie wyżej. Po 0-1 na wyjeździe zapowiada się za tydzień ciekawy rewanż na Stade Gerland w Lyonie. Zwłaszcza, że piłkarze z Francji grają u siebie zdecydowanie odważniej i ofensywniej, a tego im dziś zabrakło.

Bayern Monachium - Olympique Lyon 1:0 (0:0)
1:0 - Robben 69'

Składy:

Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Contento - Robben (85' Altintop), Schweinsteiger, Pranjic (63' M.Gomez), Ribery - Müller, Olic (47' Tymoschtschuk).

Lyon: Lloris - Reveillere, Cris, Toulalan, Cissokho - Gonalons, Källström - Ederson (71'Bastos), Pjanic (55' Makoun), C.Delgado (79' Govu) - L.Lopez.

Żółte kartki: Pranjic (Bayern) oraz dwie Toulalan (Lyon).

Czerwone kartki: Ribery (Bayern) oraz Toulalan (Lyon)

Sędzia: Roberto Rosetti