Liga Mistrzów: Bayern Monachium pokonał Benfikę. Lewy bez gola

Bayern Monachium pokonał Benfikę Lizbona na Alianz Arena 1:0. Awans do półfinału Ligi Mistrzów nadal jest sprawą otwartą. Robertowi Lewandowskiemu, pomimo wielu sytuacji, nie udało pokonać się bramkarza gości.

Komentarz po meczu: Bawarczycy mogą czuć spory niedosyt. Pomimo wielu sytuacji, jakie stworzyli sobie w tym meczu, potrafili tylko raz pokonać bramkarza gości. Lizbończycy nie są skreśleni przed rewanżem. Na swoim stadionie będą bardzo groźni, wspierani przez kilkadziesiąt tysięcy zagorzałych fanów. Z Alianz Arena relacjonował Paweł Kiliański

20:03 Witamy ze stadionu Alianz Arena w Monachium, rozpoczynając tym samym relacje live z meczu Bayern Monachium -Hymn Ligi Mistrzów / Fot. Paweł Kiliański Benfica Lizbona. Kibice powoli zapełniają obiekt, chociaż połowa miejsc nadal jest wolna. Czekamy na piłkarskie święto!
20:10 Obie drużyny zameldowały się na płycie stadionu rozpoczynając rozgrzewkę
20:22 Znamy składy obu drużyn. Najważniejsza informacją dla nas jest fakt, że Robert Lewandowski zagra od pierwszej minuty w drużynie Bayernu.
20:26 Nie będzie to jedyny Polak na boisku. Mecz sędziuje nasz rodak, Szymon Marciniak. Życzymy mu powodzenia!
20:30 Obie drużyny opuściły murawę i udały się do szatni. Za 15 minut zaczynamy!
20:33 Stadion wypełniony po brzegi. Jest również kilka tysięcy fanów portugalskiej drużyny, którzy cały byli widoczni w centrum Monachium.
20:40 Obie drużyny pojawiły się już na murawie. Hymn Ligi Mistrzów przed nami!

Relacja Live z Alianz Arena

I Połowa
1' Rozpoczął się pierwszy mecz ćwierćfinałowy Bayern Monachium - Benfica Lizbona. Czy Lewandowski ustrzeli dzisiaj rywali?
3' GOOOOOOOL dla Bayernu! Piłkę w pole karne dośrodkował Thomas Mueller, tam najwyżej wyskoczył do niej Arturo Vidal i skierował piłkę do siatki rywala. Mecz pięknie rozpoczął się dla Bawarczyków!
6' Bayern nie schodził z połowy rywali. Piłkarze Benfiki zamknięci na własnej połowie.
8' Atmosfera jest fantastyczna! Kibice obu drużyn próbują się przekrzyczeć dopingując swoich ulubieńców.
11' Rzut rożny dla Bayernu. Piłkarze z Portugalii z łatwością sobie z nim poradzili.
14' Strzał z dystansu Francka Ribery'ego. Piłka poleciał wysoko w trybuny.
16' Filip Lahm wybrał się w pole karne rywali, dośrodkował prostopadle, a tam już na jego podanie czekało kilku piłkarzy Młyn kibiców Bayernu Monachium / Fot. Paweł KiliańskiBayernu. Bramkarz jednak złapał futbolówkę.
19' Pierwsza próba zagrożenia bramki Manuela Neura. Strzał głową bardzo niecelny.
21' Thaigo Alcantara miękko wrzucił piłkę w pole karne, tam bez przyjęcia uderzył z kilku metrów Thomas Mueller, niestety dla Bayernu wprost w bramkarza. Wyborna sytuacja!
22' Rzut rożny dla Lizbończyków. Piłkę wypiąstkował Neuer.
25' Cały stadion powstał! Piłkarskie święto w stolicy Bawarii trwa w najlepsze.
28' Jest bramka w drugim spotkaniu FC Barcelona - Athletico Madryt. 1:0 dla piłkarzy ze stolicy Hiszpanii. Stadion krzyknął z radości!
30' Żadna ze stron nie może przedostać się pod pole karne rywali i zagrozić bramce.
31' Franck Ribery został sfaulowany w okolicach pola karnego. Szansa dla Bayernu.
32' Wykonawcą był Alaba, przerzucił delikatnie piłkę nad murem do Roberta Lewandowskiego, a ten uderzył wprost w bramkarza. Kolejna dobra okazja Niemców.
34' Franck Ribery jest dzisiaj w znakomitej dyspozycji. To właśnie jego stroną przepuszczane są niemal wszystkie ataki Bayernu.
36' Kolejne dośrodkowanie do Artura Vidala. Chilijczyk ponownie uderzył głową, tym razem z "kozła", piłka ostatecznie wylądowała na siatce nad poprzeczką Lizbończyków.
40' Bernat efektownie uderzył z woleja, jednak nie trafił czysto w futbolówkę.
41' Rzut rożny dla Benfiki.
41' Piłkę wybili obrońcy Bayernu.
42' Żółta kartka dla Bernata za brzydki faul na rywalu.
45' Sędzia przedłużył spotkanie o jedną minutę.
45+1, Koniec pierwszej połowy. Bayern Monachium dominował, stwarzając sobie więcej sytuacji pod bramką rywali. Jedną z nich wykorzystał na początku spotkania. Benfica nie oddała żadnego celnego strzału. Wracamy po przerwie.

II Połowa
45' Rozpoczyna się druga połowa spotkania. Czy Bayern podwyższy prowadzenie, czy może Benfica doprowadzi do remisu. Zapraszamy na kolejne 45 minut spotkania.
47' Rzut rożny dla Bawarczyków.
48' Arturo Vidal uderzał z dystansu, jednak nie trafił czysto w piłkę. Tylko jęk zawodu na trybunach.
50' Robert Lewandowski stanął "oko w oko" z bramkarzem Benfiki. Sędzia odgwizdał spalony.
51' Manuel Neuer rozgrywał piłkę 40 metrów od bramki w swoim stylu. Brawa na stadionie dla niego.
54'Arturu Vidal znokautował obrońcę rywali. Nie nogą ani łokciem, tylko potężnym strzałem w głowę. Ten padł na murawę jak zbity. Sędzia odlicza 10 sekund, jeżeli nie wstanie, Vidal wygrywa zwycięzcą.
57' Pierwszy celny strzał Benfiki w tym meczu. Manuel Neuer obronił w sytuacji "sam na sam", dzięki niemu nadal Bayern prowadzi.
58' Lewandowski uderzył minimalnie obok słupka. Dogodna sytuacja Polaka.
60' Bernat zaszalał! Uderzył z dystansu tak wysoko, ze piłka przeleciała nad siatką, która chroni kibiców za bramką. Kibic może mu podziękować za piłkę.
61' Kimmich opuszcza boisku, w jego miejscu Javi Martinez.
64' Dużo brzydkich fauli w tej części spotkania.
65' Ależ okazja Benfiki, to powinna być bramka na wyrównanie. Najpierw jeden strzał obronił Neuer, później dobitkę przestrzelił kolejny gracz z Lizbony. Goście też potrafią pokazać pazur!
68' Costa opuścił boisko, w jego miejsce Coman.
71' Rzut wolny dla gości. Piłkarze Bayernu radzą sobie z nim bez problemu.
72' Lewandowski chciał umieścić piętą piłkę w bramce rywali. Bramkarz nie dał się nabrać.
75' W drugim spotkaniu, Barcelona prowadzi 2:1 z Athletico Madryt.
77' Goście starają się rozpracować obronę Bayernu przygotowując atak pozycyjny.
81' Franck Ribery wbiegł w pole karne rywali z piłką i uderzył wprost w bramkarza.
82' Boisko opuścił Jonas, w jego miejsce Salvio.
83' Strzał Lewandowskiego zablokował plecami obrońca gości.
84' Rzut rożny dla Bayernu.
85' Do piłki najwyżej wyskoczył Lewandowski, piłka poleciała nad poprzeczką.
86' Muller opuścił boisko, w jego miejsce Mario Goetze.
89' Lewandowski zamiast zagrywać piłkę do kolegi, sam mógł uderzać na bramkę. Tylko jęk zawodu na trybunach.
90' Sędzia doliczył pięć minut.
90+3' Piłkarze Benfiki grają na czas. Ten wynik nie skreśla ich z walki o półfinał Ligi Mistrzów.
90+5' Koniec spotkania. Bayern wygrywa z Benfiką 1:0.

Faworytem do awansu jest Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim na czele. Drużyna z Bawarii po horrorze Alianz Arena w Monachium na godzinę przed spotkaniem Bayern - Benfica Lizbona. / Fot. Paweł Kiliańskizafundowanym swoim kibicom na Alianz Arena, rzutem na taśmie awansowała do ćwierćfinału, pokonując dopiero w dogrywce Juventus Turyn 4-2. Benfica odprawiła z kwitkiem natomiast rosyjski Zenit Sankt Petersburg. Stawka meczu jest wysoka - mocno przybliży lub oddali od półfinału Ligi Mistrzów jedną drużynę.

Pep Guardiola chwalił na konferencji prasowej drużynę z Portugalii. - Benfica ma jedną z najlepszych obron w Europie, są bardzo poukładani. Także duet napastników można porównać do Lewandowskiego i Mullera - chwalił swoich rywali trener Bawarczyków.

Benfica nie stoi na straconej pozycji. Z pewnością remis będzie satysfakcjonujący dla drużyny z Portugalii przed rewanżowym spotkaniem w Lizbonie. Możemy spodziewać się emocjonującego meczu. "Relacja na żywo" z Alianz Arena w Monachium tylko na Wiadomości24.pl