Liga Mistrzów. Borussia Dortmund przegrała z Olympique Marsylia

W meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Olympique Marsylia 3:0 (1:0).

Borussia Dortmund / Fot. Pro2, CC. 3.0 / wikipediaOd samego początku to właśnie Borussia utrzymywała się przy piłce i starała się prowadzić grę atakiem pozycyjnym. Bardzo aktywny w ofensywie niemieckiego zespołu był Mario Goteze, który zmarnował jedną z najlepszych okazji dla gości. Z drugiej strony boiska nieprawdopodobne rzeczy w bramce Olympique wykonywał Mandanda, broniąc niemożliwe do "wyjęcia" strzały. Niewykorzystane sytuacje się jednak mszczą - tuż po szansie na objęcie prowadzenia przez Borussię, gola zdobyli gospodarze. Piłkę, niedaleko rogu pola karnego, dostał Ayew i pewnym mocnym strzałem pokonał Wiedenfellera. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę Borussia rozpoczęła bardzo agresywnie i przez pierwsze minuty nie dawała drużynie z Marsylii możliwości przeprowadzania akcji. Mimo ataków licznych Borussii, bramkę zdobyli gospodarze. W 62. minucie po indywidualnym błędzie Matsa Hummelsa bramkę zdobył Remy i podwyższył prowadzenie. Zaledwie siedem minut później było już 3:0. Błąd w defensywie popełnił najpierw Łukasz Piszczek, a następnie Kehl, który w polu karnym sfaulował zawodnika gospodarzy. "Jedenastkę" pewnie wykonał Ayew, który zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Borussia próbowała jeszcze strzelić honorową bramkę, jednak skuteczność jej graczy ofensywnych pozostawiała wiele do życzenia. Borussia przegrała z Olympique Marsylia 3:0.

Po niezłej grze i remisie z Arsenalem, Borussia dostała lekcję pokory od Olympique Marsylii. Drużyna z Francji nie dominowała w tym spotkaniu, jednak wykorzystała szanse, które jej się przytrafiły. W wygranej Francuzów udział mieli również obrońcy z Dortmundu, którzy spisywali się w środę bardzo słabo.

W meczu wystąpili trzej Polacy. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek. Robert Lewandowski opuścił boisko w 73. minucie, a Błaszczykowski w dziesięć minut wcześniej, w 63. minucie..

Olympique Marsylia - Borussia Dortmund 3:0 (1:0)
Bramki: Ayew (20) i (69 k.), Rémy (62)