Liga Mistrzów. Borussia przegrała w końcówce

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów, Dortmundczycy przegrali u siebie z Olympique Marsylia 2:3 (2:1). Pierwszego gola dla mistrzów Niemiec zdobył reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski.

Stadion Borussii Dortmund / Fot. Wolfgang Hunscher, C.C. 3.0Nie udało się Borussii Dortmund awansować ani do następnej fazy Ligi Mistrzów, ani do rozgrywek Ligi Europy. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów, Dortmundczycy przegrali u siebie z Olympique Marsylia 2:3 (2:1). Pierwszego gola dla mistrzów Niemiec zdobył reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski.

Gospodarze od pierwszych minut z całych sił walczyli o zwycięstwo. Borussia zastosowała wysoki pressing na połowie przeciwnika nie dając mu przeprowadzić żadnej akcji. Zespół z Dortmundu co chwilę atakował bramkę Marsylii, jednak do 23. minuty defensywa gości spisywała się znakomicie. Właśnie wtedy padł pierwszy gol dla mistrzów Niemiec. Bramkę zdobył Jakub Błaszczykowski po podaniu byłego piłkarza m.in. Delty Warszawa Roberta Lewandowskiego. Niecałe dziesięć minut później było już 2:0. Po brutalnym faulu Mbia, sędzia meczu podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Mats Hummels. W doliczonym czasie gry goście zdobyli kontaktowego gola. Znów błąd w kryciu popełnił Łukasz Piszczek, który nie upilnował strzelca Loica Remy. Do przerwy na stadionie w Dortmundzie Borussia prowadziła 2:1.

W drugiej połowie Borussia zwolniła tempo, ale mimo tego stwarzała sobie dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia. Swoje szanse zmarnowali m.in. Gundogan i da Silva. Z biegiem czasu mecz był coraz spokojniejszy i gdy wszyscy myśleli, że więcej bramek nie padnie to do głosu doszli goście. Najpierw w 85. minucie po rzucie rożnym Ayew doprowadził do wyrównania, a dwie minuty później Valuben wyprowadza Olympique na prowadzenie. Ostatnie minuty to obrona ekipy z Marsylii i bezradne ataki gospodarzy. Borussia przegrała z Olympique 2:3.