Liga Mistrzów. Borussia znów na tarczy. Gol Lewandowskiego. Wideo

Borussia Dortmund / Fot. Pro2, C.C. 3.0W meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Olympiakosem Pireus 3:1 (2:1). Jedynego gola dla mistrzów Niemiec zdobył były zawodnik m.in. Delty Warszawa, Robert Lewandowski.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków Borusii, która od razu stworzyła sobie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Najpierw po zagraniu Lewandowskiego dobrą okazję miał Shingi Kagawa, jednak jego wykończenie nie było najlepsze. Chwilę później próbował jeszcze Perisic i znów Kagawa, jednak za każdym razem brakowało dokładności. Co nie udało się drużynie z Dortmundu, tego dokonał Olympiakos. W 8. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne strzałem głową wykorzystał Holebas. Mimo objęcia prowadzenia, gospodarze nie cofnęli się, a próbowali dobić rywala. Dzięki temu mecz nie stracił tempa, a kibice mogli oglądać ciekawe akcje ofensywne w wykonaniu obu drużyn.

W 15. minucie gola zdobył Lewandowski, jednak sędzia uznał, że Polak był na spalonym i nie uznał bramki. Nasz reprezentant nie zraził się jednak niepowodzeniem i w 26. minucie zdobył już prawidłowego gola. Asystę zaliczył Mario Goetze, a całą akcję rozpoczął Robert. Borussia chciała pójść za ciosem, jednak znów dogodne okazje marnowali Kagawa i Perisic. W 40. minucie gry znów gola zdobyli gospodarze. Błąd defensywy gości bezlitośnie wykorzystał Djebbour. Ten sam zawodnik tuż przed końcem pierwszej połowy mógł podwyższyć rezultat, lecz piłka po jego strzale przeszła obok słupka. Do przerwy Borussia przegrywała 2:1.