Liga Mistrzów. Borussia zremisowała z Arsenalem

W pierwszym meczu fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, Borussia Dortmund zremisowała 1:1 (0:1) z Arsenalem Londyn. W spotkaniu wystąpiło aż czterech Polaków!

/ Fot. EPA/Rolf VennenberndW barwach gospodarzy zagrali Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski, a w bramce Arsenalu wystąpił Wojciech Szczęsny.

W pierwszej połowie żaden z zespołów nie był w stanie zdominować przeciwnika i narzucić mu własnego stylu gry. Defensywy obu ekip popełniały dużo błędów, po których klarowały się bardzo groźne akcje. Jedną z nich zmarnował były piłkarz Delty Warszawa, Robert Lewandowski. Polak świetnie minął wychodzącego z bramki Szczęsnego, a jego strzał tuż sprzed linii bramkowej wybili obrońcy. Przed końcem pierwszej części gry, bramkę zdobyli goście. Po błędzie obrońcy Borussii, przy wyprowadzaniu piłki i świetnym prostopadłym zagraniu Gervinho, sam na sam z bramkarzem wyszedł van Persie. Holender nie pomylił się i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do przerwy Arsenal prowadził 1:0.

W drugiej połowie, na boisku zdecydowanie lepsi byli gospodarze, którzy marnowali kolejne dogodne okazje do wyrównania. Arsenal cofnięty na własną połowę, swoich szans szukał w grze z kontry. Najlepszą sytuację do podwyższenia wyniku zmarnował Gervinho, który będąc oko w oko z Weidenfellerem, próbował sam pokonać bramkarza zamiast dograć do wybiegającego na pustą bramkę kolegi z zespołu. Kiedy wszyscy myśleli, że wynik spotkania nie ulegnie już zmianie, w 88. minucie gry pięknego wyrównującego gola zdobył Perisic. Piłka wybita przed pola karne wpadła pod nogi zawodnika Borussii, a ten strzałem z woleja pokonał bezradnego Szczęsnego. Tuż przed końcem, świetną okazję do strzelenia gola miał jeszcze Lewandowski, jednak źle przyjął piłkę i nie był w stanie zakończyć akcji. Borussia zremisowała z Arsenalem 1:1.