170657 miejsce

Liga Mistrzów: Chelsea w półfinale

"The Blues" zasłużenie pokonali Fenerbahce Stambuł 2:0, awansując do kolejnej rundy Champions League.

Pierwszy strzał na bramkę oddali Turcy, lecz chwilę po nim (w 4. minucie) to Chelsea mogła cieszyć się z prowadzenia. Z prawej strony z rzutu wolnego Frank Lampard dośrodkował wprost na głowę Michaela Ballacka, który bez problemu trafił po raz drugi w obecnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Cztery minuty po tym zdarzeniu londyńczycy mieli okazję na strzelenie kolejnego gola, lecz po uderzeniu Joe Cole'a piłka trafiła w słupek bramki Volkana Demirela.

W 20. minucie Deivid chciał powtórzyć swój wyczyn z pierwszego spotkania, w którym zdobył pięknego gola strzelonego z dystansu. Dziś jego próba była niecelna.

Sześć minut później Avram Grant musiał przeprowadzić wymuszoną zmianę. Przy wykopie piłki urazu doznał Carlo Cudicini, którego zastąpił trzeci bramkarz Chelsea Hilario. Mogłoby się wydawać, że nierozgrzanemu Portugalczykowi przytrafią się błędy, lecz nawet nie miał okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Strzały gości nie znajdowały drogi do światła bramki.

Gospodarze chcieli równie udanie rozpocząć drugą połowę. Volkan Demirel nie mógł nie obronić strzału Drogby skierowanego prosto w niego.

W 77. minucie groźną kontrę przeprowadzili "The Blues", lecz bramkarz ekipy ze Stambułu wybił udanie piłkę przecinając podanie, dzięki czemu nie doszło do sytuacji sam na sam, która mogła zakończyć się utratą gola. Również po chwili dobrze zainterweniował po kolejnym strzale Drogby, tym razem z rzutu wolnego.

Goście przebudzili się dopiero w końcówce meczu, kiedy w jednej minucie aż dwukrotnie zagrozili Hilario. Najpierw toczącą się po murawie piłkę po strzale Gokhana Gonula Portugalczyk wybił niemal z linii bramkowej, by po chwili skutecznie obronić strzał Colina Kazima z 25 metrów.

Niestety dla podopiecznych Zico, w 87. minucie Lampard rozwiał wszelkie wątpliwości, kto dziś awansuje i podwyższył na 2:0 po celnym dośrodkowaniu Michaela Essiena. Anglik trafił z pięciu metrów. Już w doliczonym czasie gry asystent przy drugim golu skierował piłkę do siatki, lecz nie uznano jego trafienia, ponieważ był spalony.

Londyńska drużyna była lepsza niż ekipa z Turcji. Zawodnicy Avrama Granta przeprowadzili groźne sytuacje oddając więcej celnych uderzeń na bramkę niż Fenerbahce. Mecz nie stał na wysokim poziomie. Wiele było w nim akcji, które nie miały skutecznego wykończenia.

W innym dzisiejszym starciu Liverpool FC pokonał na Anfield Road Arsenal Londyn aż 4:2 i to drużyna Rafaela Beniteza będzie rywalem Chelsea w półfinale Ligi Mistrzów.

Chelsea Londyn - Fenerbahce Stambuł 2:0 (1:0)
4' Ballack, 87' Lampard
Sędzia: Herbert Fandel
Żółte kartki: Essien, Carvalho
Pierwszy mecz: 2:1 dla Fenerbahce, awans: Chelsea.

Składy:
Chelsea: Cudicini (26' Hilario) - Essien, Carvalho, Terry, A.Cole - J.Cole (85' Malouda), Ballack, Makelele, Lampard, Kalou (58' Beletti) - Drogba
Trener: Avram Grant
Fenerbahce: Volkan Demirel - Gohkan Gonul, Lugano, Edu, Gokcek Vederson (89' Bilgin) - Maldonado (60' Keżman), Aurelio, Kazim Kazim - Deivid, Alex - Semih Senturk (75' Ugur Boral)