Liga Mistrzów. Czy Celtic zatrzyma rozpędzoną FC Barcelonę?

W środowy wieczór o 20.45 Celtic Glasgow podejmie FC Barcelonę w 4. kolejce Ligi Mistrzów. Mecz ten będzie doskonałą okazją do rewanżu dla podopiecznych Neila Lennona za minimalną porażkę 1:2 dwa tygodnie temu w niezwykle dramatycznych okolicznościach w stolicy Katalonii. Czy Szkoci zatrzymają FC Barcelonę?

Sonda

Mecz zakończy się:

/ Fot. Arturec, Creative Commons 3.0

Przed meczem

FC Barcelona w ostatnich tygodniach kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach. Dodatkowo w Primera Division ustanowiła w minioną sobotę rekord otwarcia La Ligi z bilansem 9 zwycięstw i 1 remisu (z Realem Madryt), umacniając się na pozycji lidera. Natomiast w Lidze Mistrzów nie straciła dotąd choćby jednego punktu i z trzema wygranymi otwiera tabelę grupy G.

Nieco inne nastroje panują w szkockim zespole. Podopieczni Neila Lennona zajmują w LM co prawda drugą pozycję, ale zdobyli dotąd zaledwie cztery punkty, odnosząc po jednym triumfie, porażce i remisie. Natomiast w szkockiej Premier League "The Boys" w ostatni weekend zaledwie zremisowali w wyjazdowym meczu z Dundee United 2:2, tracąc dwa gole w ostatniej minucie spotkania! W tabeli plasują się jednak na pozycji lidera z 21 punktami na koncie po 11 rozegranych meczach.

Szkoci pałają żądzą rewanżu za pechową porażkę sprzed dwóch tygodni

Dwa tygodnie temu w nieprawdopodobnych okolicznościach zespół Celticu stracił bramkę na Camp Nou w ostatnich sekundach spotkania, grzebiąc tym samym swoje szanse na wywalczenie choćby jednego punktu. W 94. minucie Jordi Alba uratował Katalończykom zwycięstwo. Gracze z Glasgow na stadionie Barcelony zadziwiająco dobrze się spisywali i prowadzili sensacyjnie po golu Georgiosa Samarasa w 18. minucie gry. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Andres Iniesta. Dzisiejsze zwycięstwo Celticu byłoby wspaniałym prezentem dla całego klubu, który dokładnie wczoraj obchodził swoje 125-lecie powstania!

Brak koncentracji Celticu w ostatnich sekundach spotkań

Mistrz Szkocji w ostatnim czasie ma wyraźne problemy z utrzymaniem koncentracji i korzystnego wyniku do końca spotkania. Taka chwila nieuwagi kosztowała Szkotów trzy oczka zarówno w Barcelonie, jak i wydawałoby się pewne zwycięstwo w ostatnim ligowym meczu z Dundee United. Spotkanie to przy prowadzeniu "The Boys" 2:0 skończyło się zaledwie remisem po golach zdobytych w… 89. i 93. minucie gry. Gole tracone przez podopiecznych Neila Lennona w ostatnich sekundach meczów są zmorą, która nie może się powtórzyć w kolejnych grach.