Liga Mistrzów. FC Barcelona w finale

W rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów FC Barcelona zremisowała 1:1 (0:0) z Realem Madryt i zapewniła sobie awans do finału rozgrywek. W pierwszym spotkaniu zespół z Katalonii wygrał 2:0.

Camp Nou / Fot. A.Stoewahse, Licencja GNU 1.2W rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów FC Barcelona zremisowała 1:1 (0:0) z Realem Madryt i przypieczętowała awans do finału tych rozgrywek.

Kolejne spotkanie między tymi zespołami rozpoczęło się spokojnie. Gospodarze przejęli inicjatywę w meczu i szukali sposobu, aby pokonać Ikera Casillasa. Królewscy swoich szans upatrywali w grze z kontry, która jednak tak jak w poprzednich spotkaniach, niezbyt im wychodziła. Największą różnicą w stosunku do poprzednich spotkań była mniejsza agresja zawodników. Real zagrał zdecydowanie spokojniej i nie starał się podjudzać przeciwników. Z obu stron nie zabrakło jednak ostrych fauli oraz paru "aktorskich" zagrań. Do przerwy na Camp Nou mieliśmy bezbramkowy remis.

Początek drugiej połowy Real Madryt chciał rozpocząć z wysokiego "c". Po akcji Cristiano Ronaldo do piłki dopadł Higuain i pokonał bramkarza Barcelony. Euforię piłkarzy Królewskich przerwał jednak sędzia, który odgwizdał faul na Mascherano. Decyzja arbitra była jak najbardziej słuszna, ponieważ były piłkarz Liverpoolu został podcięty przez Ronaldo. Po dobrej sytuacji Królewskich, Barcelona znowu zaatakowała. Casillas bronił kolejne strzały Villi, Busquetsa czy Messiego. Wreszcie w 54. minucie meczu po kapitalnym podaniu Iniesty, bramkę zdobył Pedro. Po straconym golu podopieczni Jose Mourinho nadal wierzyli w sukces, co w 64. minucie przyniosło wyrównanie. Po indywidualnej akcji Di Marii bramkę zdobył Marcelo. Do końca meczu więcej bramek już nie padło. Gospodarze uspokoili grę i do końca spotkania utrzymali korzystny wynik. FC Barcelona zremisowała z Realem Madryt 1:1.

Rewanżowy mecz półfinału Ligi Mistrzów był ostatnim pojedynkiem z cyklu Gran Derbi. Z czterech spotkań jedno zwyciężył Real (Puchar Króla), padły dwa remisy (Prmiera Division i Liga Mistrzów) i raz zwyciężył zespół z Katalonii (Liga Mistrzów). Ostatni remis z zapewnił Barcelonie awans do finału Ligi Mistrzów (pierwsze spotkanie Katalończycy wygrali 2:0), w którym zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Manchester - Schalke.

FC Barcelona - Real Madryt 1:1 (0:0)
Bramka: Pedro (54) - Marcelo (64)