MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Liga Mistrzów. Hat-trick i rekord Messiego!

Argentyńczyk zdobywając trzy gole w meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów w Pradze, przekroczył liczbę dwustu zdobytych goli dla Barcelony. Duma Katalonii pewnie pokonała Viktorię Pilzno 4:0 (2:0) i zapewniła sobie awans do 1/8 finału rozgrywek.

Pierwsza połowa meczu to bardzo spokojna gra mistrzów Hiszpanii. Pierwszą groźną akcje przeprowadzili gospodarze w 17. minucie. Wtedy to Milan Petrzela przejął piłkę po błędzie Adriano i znalazł się przed Valdesem. Obronną ręką wyszedł hiszpański bramkarz. Pięć minut później to Barcelona zdobyła jednak gola. Bramkę zdobył Messi, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na nim samym. Dla Argentyńczyka był to dwusetny gol w barwach Dumy Katalonii. Przed przerwą, Leo podwyższył na 2:0, kiedy to wspólnie z Adriano rozpracowali defensywę rywali.

Druga odsłona to nadal przewaga gości. Tuż po przerwie Cesc Fabregas otrzymał kapitalne prostopadłe podanie od Cuenca i był bardzo blisko zdobycia gola. Gwiazdą wieczoru był jednak Messi, który blisko hat-tricka był już w 54.minucie. Piłka po jego strzale z rzutu wolnego zmierzała do bramki tuż przy słupku. Wspaniałą interwencją popisał się jednak golkiper gospodarzy Roman Pavlik. Piłkarze z Pilzna byli bardzo bliscy zdobycia honorowego gola w 67. minucie. Petrzela strzelał po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, piłka jednak zatrzymała się na bocznej siatce. Chwilę później Fabregas wykorzystał swoją drugą okazję na bramkę i strzałem głową podwyższył na 3:0.

Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Messi, wykorzystując idealne podanie od Pique. Argentyńczyk jest drugim w historii klubu z Katalonii piłkarzem, który osiągnął granicę 200 goli. W klasyfikacji wszech czasów prowadzi Cesar Rodriguez z dorobkiem 235 trafień.

Victoria Pilzno - FC Barcelona 0:4 (0:2)
Bramki: Lionel Messi - trzy (24-karny, 45, 90), Cesc Fabregas (72)