114980 miejsce

Liga Mistrzów. Manchester United dołączył do FC Barcelony

Manchester United pokonał w rewanżowym półfinałowym spotkaniu Schalke 04 Gelsenkirchen 4:1 (2:1) i zapewnił sobie awans do finału rozgrywek. W pierwszym meczu tych zespołów Anglicy wygrali 2:0.

Old Trafford / Fot. André Zahn, C.C. 2.0W rewanżowym półfinałowym spotkaniu Manchester United pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 4:1 (2:1) i przypieczętował awans do finału rozgrywek. W pierwszym spotkaniu podopieczni Sir Alexa Fergusona pokonali niemiecki zespół 2:0.

Manchester na rewanżowe spotkanie z Schalke wyszedł w mocno eksperymentalnym ustawieniu. Poza kadrą znaleźli się Ronney i Ferdinand, a na ławce usiedli Giggs, Evra i Vidic. Mimo takich roszad ekipa Alexa Fergusona radziła sobie doskonale. Goście z Gelsenkirchen od początku chcieli zaskoczyć gospodarzy wysokim pressingiem, który jednak nie przynosił większych efektów. United byli zespołem, który utrzymywał się przy piłce i z minuty na minutę tworzył kolejne sytuacje podbramkowe. W 26. minucie meczu po błędzie Schalke i pięknej prostopadłej piłce od Gibsona, bramkę zdobył Valencia. Na kolejny gol kibice nie musieli długo czekać. W 31. minucie potężnym strzałem Gibson zaskoczył Neuera i podwyższył wynik na 2:0. W tym momencie Schalke jakby się obudziło i cztery minuty później po zamieszaniu pod polem karnym kontaktowego gola zdobył Jurado. Jeszcze przed przerwą sytuację sam na sam z Neuerem miał Valencia, jednak zbyt długo zwlekał z zakończeniem akcji i piłkę zmierzającą do bramki wybił powracający obrońca Schalke. Do przerwy Manchester prowadził z Schalke 2:1.

W drugiej części gry trener gości zdecydował się wprowadzić drugiego napastnika i obok Raula pojawił się Edu. Na nic ta zmiana jednak się nie zdała, ponieważ inicjatywę w spotkaniu przejęli gospodarze. W ciągu dziesięciu pierwszych minut Manchester mógł powiększyć swoją przewagę aż trzykrotnie. Świetnie spisywali się jednak obrońcy i bramkarz Schalke. Po początkowym oblężeniu bramki Neuera nastąpił przestój w grze. Manchester nie podkręcał tempa, a graczom Schalke brakowało atutów, aby zmienić losy spotkania. Ostatnie dwa ciosy gościom zadał Anderson. Pierwszy w 72. minucie meczu i drugi zaledwie cztery minuty później. W końcówce swoich szans nie wykorzystali gracze z obu stron. Zmniejszyć porażkę dwukrotnie mógł Klaas-Jan Huntelaar, a powiększyć przewagę Michael Owen. Do końca meczu więcej bramek już nie padło, Manchester United pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 4:1.

Dzięki wygranej w środowym spotkaniu Manchester przypieczętował awans do finału Ligi Mistrzów. Właśnie tam zmierzy się z pogromcą Realu Madryt, FC Barceloną. Mecz na Wembley może być rewanżem za finał w 2009 roku, w którym Czerwone Diabły uległy Katalończykom 2:0. Wszyscy zatem z niecierpliwością oczekują spotkania, które odbędzie się 28 maja w Londynie.

Manchester United - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:1 (2:1)
Bramki: Valencia (26), Gibson (31), Anderson (72) i (76) - Jurado (35)
pierwszy mecz 2:0 dla Manchesteru, awans Manchester United