Liga Mistrzów. Manchester wygrał z Schalke

W pierwszym półfinale Ligi Mistrzów Manchester United pokonał na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 (0:0).

Ryan Giggs / Fot. Allison Pasciuto, C.C. 2.0W pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów, Manchester United pokonał na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 (0:0). Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Ryan Giggs oraz Wayne Rooney.

Od samego początku spotkania zdecydowaną przewagę mieli podopieczni Sir Alexa Fergusona, którzy wiele razy zagrażali bramce gospodarzy. Schalke przed utratą bramki ratował świetnie spisujący się w bramce Manuel Neuer. Manchester zdecydowanie zaatakował, a swoje szanse wielokrotnie marnowali Rooney, Park Ji-Sung, Hernandez i Giggs. Schalke dopiero w ostatnich minutach zagrało z większym animuszem, jednak było zbyt mało czasu, aby zagrozić bramce rywali. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Na początku drugiej części gry napór Manchesteru ciągle trwał, a piłkarze marnowali dogodne sytuacje. Pierwszego gola dla swojego zespołu Alex Ferguson doczekał się w 67. minucie meczu. Wtedy po pięknym prostopadłym podaniu Rooneya, sam na sam wyszedł Ryan Giggs, który bez problemu pokonał bramkarza Schalke. Zaledwie dwie minuty później Manchester zdobył drugiego gola. Tym razem strzelcem został asystujący przy pierwszej bramce, Rooney. W końcówce spotkania Czerwone Diabły kontrolowały przebieg meczu i spokojnie utrzymały wynik. Manchester pokonał Schalke 2:0.

Mimo tego, że przed zespołami jeszcze mecz rewanżowy, to zdecydowanie większą szansę na awans do finału ma Manchester United. Pytanie z kim na Wembley zmierzy się zespół Alexa Fergusona. Tego dowiemy się z dwumeczu Real Madryt - FC Barcelona, którego początek już dziś wieczorem.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Manchester United 0:2 (0:0)
Bramki: Giggs (67), Rooney (69)