Liga Mistrzów: MKB Veszprem pokonuje Vive 33:26

Vive Targi Kielce w trzecim meczu grupowym Ligi Mistrzów przegrało z aktualnymi mistrzami Węgier - MKB Veszprem 33:26 (16:11). To pierwsza porażka podopiecznych Bogdana Wenty w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Bohaterem MKB Veszprem był bramkarz - Dejan Perić. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dejan_Peric_03.jpgMecz otworzyli gracze z Węgier, którzy bez problemu przechodzili obronę kielczan. Poza tym w świetnej dyspozycji był bramkarz MKB Veszprem. Po 6 minutach gry było już 6:1 dla gospodarzy, więc Bogdan Wenta zdecydował się wziąć czas dla swojej drużyny. Vive poprawiło nieco swoją grę i po nie najlepszym początku polska ekipa odrobiła straty na 7:4. Po kwadransie podopieczni Wenty znów prezentowali słabszą postawę i przegrywało 12:5.

Vive znów zaczęło podejmować walkę i w 23. minucie było 13:8. Dejan Perić zamurował jednak bramkę Węgrów i ataki kielczan okazywały się bezskuteczne. Łatwo padły też kolejne bramki dla gospodarzy. Ostatecznie do przerwy MKB Veszprem prowadzi z Vive Targi Kielce 16:11.

Tuż po przerwie Perić obronił karnego Knudsena. Mistrzowie Węgier utrzymywali bezpieczny dystans. Po 6. minucie drugiej połowy było 19:14. Obie ekipy przeprowadzały szybkie akcje. Na kwadrans przed końcem kielczanie przegrywali tylko 23:19.

Podopieczni Bogdana Wenty nie przełamali się ostatnich 10 minutach. Veszprem utrzymywało 5-6 punktową przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 33:26 dla Węgrów.

Dla Vive Targi Kielce jest to pierwsza porażka w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Następny mecz 7 listopada. Aktualni mistrzowie Polski zmierzą się z Bośnią Sarajewo.