Liga Mistrzów: pierwsze mecze fazy grupowej

W środę zakończyły się pierwsze spotkania Ligi Mistrzów w fazie grupowej. Jakim wynikiem zakończyły się mecze w czterech grupach? Przeczytaj.

logo LM / Fot. logoW grupie A - na własnym stadionie Manchester City podejmował włoski SSC Napoli. W pierwszej połowie to gospodarze byli więcej przy piłce i bardziej atakowali. Widać było, że są bardziej umotywowani niż gracze SSC Napoli. Pierwsza bramka padła dopiero w drugiej połowie, w 69. minucie po strzale Cavaniego z włoskiej drużyny. Gospodarze w 74. minucie odpowiedzieli wyrównującą bramką, z rzuty wolnego, do siatki trafił Aleksandr Kolarov. W drugiej połowie to jednak Napoli byli tą drużyną lepszą. Kibice liczyli, że mimo wszystko Manchester City wygra i będzie cieszył się z pierwszych trzech punktów. Tak się jednak nie stało.

ManCity - SSC Napoli (1:1)
Manchester zawiódł, a Bayern Monachium zwyciężył nad Villarreal CF 2:0. Pierwszą bramkę już w 7. minucie zdobył Toni Kroos. Druga padła 76. minucie po strzale Diego Lopeza. Bayern wygrał i tym samym objął prowadzenie w grupie A. Ciekawostką jest fakt, że Bayern wygrał siódme spotkanie z rzędu, bez straty bramki i pierwsze zwycięstwo w Hiszpanii od 10 lat. Dla Villarreal była to pierwsza porażka u siebie w LM.

Tabela w grupie "A"
1 miejsce -Bayern Monachium - 3 pkt.
2. miejsce Manchester City -m1 pkt
3. miejsce SSC Napoli - 1 pkt
4. miejsce Villarreal CF - 0 pkt

W grupie B - Lille OSC z Obraniakiem w pierwszym składzie, rozegrało mecz z CSKA Moskwa. Wynik spotkania 2:2, do przerwy 1:0. Pierwsza bramka padła w ostatniej minucie pierwszej połowy, do bramki strzelał zawodnik z numerem 8, czyli Sow z Lille. Kolejną bramkę dla Lille zdobył w 57. minucie Pedretti. Sześć zmian dokonał trener rosyjskiej drużyny, aby zmienić wynik spotkania i udało mu się. Bo piłkarze CSKA cudem zdobyli bramki wyrównujące w 72. i 90. minucie spotkania zdobył Doumbia. I tym samym obie drużyny mogą dopisać sobie pierwsze punkty. Lille OSC - CSKA Moskwa 2:2

Drugi mecz w tej grupie: Trabzonspor grał z Interem Mediolan. Wynik tego spotkania dla wielu był oczywisty: to Włosi powinni wygrać. Tak się jednak nie stało. Pierwsza połowa przespana przez oby dwa zespoły. Od pierwszej minuty na boisku można było zobaczyć Arkadiusza Głowackiego. Paweł Brożek na ławce rezerwowych niestety nie wszedł na murawę. Gola w 76. minucie zdobył Ondrej Celustka. Dośrodkowywał w pole karne Altintopa, piłka uderzyła w poprzeczkę, powędrowała pod nogi Celusta, sprytnie uciekł obrońcy i mocnym strzałem uderzył w róg bramki. Bramkarz Interu - Julio Cesar, był przy tej akcji bez szans. W meczu posypało się aż 6 żółtych kartek dla zawodników Trabzonsporu - R. Kacar (30'), Alanzinho (55'), Halil Altıntop (66'), M. Czech (67') i dwie dla piłkarzy Interu - Y. Nagatomo (22'), M. Zárate (42'). Trabzonsport - Inter Mediolan - 1:0