Liga Mistrzów - przegląd meczów piłkarskich z wtorku 16 lutego

We wtorek ruszyła Liga Mistrzów. Po 69 dniach przerwy rozpoczęto rozgrywki 1/8 finału. Wczoraj rozegrano dwa spotkania. Milan podejmował Tottenham, a Valencia grała u siebie z Schalke.

/ Fot. Sebastian KrygerNiespodziewanie zakończył się mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów. AC Milan przegrał u siebie 0:1 z Tottenhamem. Jedyną bramkę w meczu w 81. minucie zdobył Peter Crouch.

Na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie nie obyło się bez nerwowych sytuacji. Na koniec spotkania Gattuso uderzył głową menadżera zespołu Tottenhamu Hotspur.

Składy zespołów:
Milan: Christian Abbiati (19' Marco Amelia) - Ignazio Abate, Alessandro Nesta, Mario Yepes, Luca Antonini - Gennaro Gattuso, Thiago Silva, Mathieu Flamini, Robinho, Clarence Seedorf (46' Alexandre Pato) - Zlatan Ibrahimovic.

Tottenham: Heurelho Gomes - Vedran Corluka, (59' Jonathan Woodgate), William Gallas, Michael Dawson, Benoit Assou-Ekotto - Aaron Lennon, Wilson Palacios, Sandro, Steven Pienaar (77' Niko Kranjcar), Rafael van der Vaart (62' Luka Modric) - Peter Crouch.

W drugim spotkaniu na Estadio Mestalla Valencia podejmowała Schalke.
Po bramce Roberto Soldado w 17. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Schalke wyrównało w 64. minucie po trafieniu Raula.

Składy:
Valencia: Vicente Guaita - Miguel Monteira, David Navarro, Ricardo Costa, Jeremy Mathieu (78' Jordi Alba) - Ever Banega (68' Vicente), Mehmet Topal, Tino Costa - Alejandro Dominguez (68' Joaquin), Roberto Soldado, Aritz Aduriz.

Schalke: Manuel Neuer - Atsuto Uchida, Benedikt Hoewedes, Christoph Metzelder, Lukas Schmitz - Jefferson Farfan (78' Julian Draxler), Peer Kluge, Joel Matip, Jose Manuel Jurado (83' Edu) - Raul, Klaas-Jan Huntelaar (90' Hao Junmin).

Dzisiaj dalszy ciąg zmagań w Lidze Mistrzów.